Geri Dön

Binali Yıldırım ve 2 bakan yaralıları ziyaret etti

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tedavi altında olan depremzedeleri ziyaret etti. Yıldırım ve 2 bakan geçmiş olsun dileklerini ilettikleri yaralıların sağlık durumları hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Binali Yıldırım ve 2 bakan yaralıları ziyaret etti

İzmir'deki depremin ardından bakanlar deprem bölgesinde. AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altında olan depremzedeleri ziyaret etti. 

 

KURUM VE GÜL, BAYRAKLI'DAKİ ENKAZ ALANINDA İNCELEMEDE BULUNDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İzmir'in Bayraklı ilçesinde depremden etkilenen Emrah ve Rızabey apartmanlarının enkazlarında yürütülen arama kurtarma çalışmalarını inceledi.

Bakanlar Kurum ve Gül, 112 Acil Çağrı Merkezinde düzenlenen basın toplantısının ardından, arama kurtarma çalışmalarını yerinde incelemek üzere Bayraklı'ya gitti.

 Emrah ve Rızabey apartmanlarının enkazlarında yürütülen arama kurtarma çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Kurum ve Gül, enkazdan yakınlarının kurtarılmasını bekleyen vatandaşlarla ilgilendi.

 Bakan Kurum, burada yaptığı açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının enkaz alanlarında yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

 Tüm ekiplerin sahada çalışmalara devam ettiğini belirten Kurum, şunları kaydetti:

 "Umutlarımız tükenmedi, arama kurtarma faaliyetlerini ekiplerimiz umutla sürdürüyorlar. Vatandaşlarımızı enkaz altından çıkarmak için dua ediyoruz. Hiçbir eksiğimiz yok, bütün vatandaşlarımız seferber oldu, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları giderilmekte. Hızlı bir şekilde hem enkaz çalışmalarımızı hem de hasar tespit çalışmalarımızı yürüteceğiz. Zemin etütlerine bugün itibarıyla başlıyoruz, kalıcı konutlarla ilgili hem yerinde hem de rezerv alanlarda yapılacak çalışmaları da TOKİ Başkanlığımız ve AFAD koordinasyonunda yürüteceğiz."

Binali Yıldırım ve 2 bakan yaralıları ziyaret etti

 

 

 

Hastane bahçesini oksijen bulutu sardıTokat Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan sıvı oksijen ünitesinde yaşanan sızma korkuya yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet