Bakanlar

Bakanlar

Son dakika bakanlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakanlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakanlar haber sayfamızda...

Bakanlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.291 bakanlar haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Dağ, Irak ve Suriye'ye asker göndermeye "hayır" diyen CHP'yi eleştirdi
AK Parti'li Dağ, Irak ve Suriye'ye asker göndermeye "hayır" diyen CHP'yi eleştirdiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin, Irak ve Suriye'ye asker göndermeyi içeren tezkereye "hayır" oyu vermesine ilişkin, "Açıkçası bu şunu gösteriyor: Seçime kadar CHP, HDP'yi kızdırmamak için her türlü tavizi vermeye hazır olduğunu, aslında bugün almış olduğu kararla göstermiş oldu." dedi.
26.10.2021Haberler
AK Parti'li Dağ, Irak ve Suriye'ye asker göndermeye 'hayır' diyen CHP'yi eleştirdi
AK Parti'li Dağ, Irak ve Suriye'ye asker göndermeye 'hayır' diyen CHP'yi eleştirdiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin, Israk ve Suriye'ye asker göndermeyi içeren tezkereye "hayır" oyu vermesine ilişkin, "Açıkçası bu şunu gösteriyor: Seçime kadar CHP, HDP'yi kızdırmamak için her türlü tavizi vermeye hazır olduğunu, aslında bugün almış olduğu kararla göstermiş oldu." dedi.
26.10.2021Siyaset
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da resmi törenle karşılandı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Erdoğan, Birinci Ağalı Köyü'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Karşılamanın ardından Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev baş başa görüşmeye geçti.
26.10.2021Siyaset
Sudan'da darbe! Halkla ordu çatışıyor, ülke yangın yerine döndü
Sudan'da darbe! Halkla ordu çatışıyor, ülke yangın yerine döndüBir grup asker iktidar partilerinin liderlerini evlerinde gözaltına aldı. Sudan genelinde internet kesilirken, darbe karşıtı protestocular sokaklara indi ve son dakika haberlere göre, askeri karargahın önünde halkla ordu arasında çatışma çıktı. BM, Af Örgütü ve Arap Koalisyonu'ndan da açıklama geldi.
25.10.2021Haberler
Son dakika... Sudan'da darbe! Halkla ordu çatışıyor, yaralılar var
Son dakika... Sudan'da darbe! Halkla ordu çatışıyor, yaralılar varBir grup asker iktidar partilerinin liderlerini evlerinde gözaltına aldı. Sudan genelinde internet kesilirken, darbe karşıtı protestocular sokaklara indi ve son dakika haberlere göre, askeri karargahın önünde halkla ordu arasında çatışma çıktı. BM, Af Örgütü ve Arap Koalisyonu'ndan da açıklama geldi.
25.10.2021Dünya
‘TSK’nın güçlenmesi  NATO’nun güçlenmesidir’
‘TSK’nın güçlenmesi NATO’nun güçlenmesidir’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin NATO’nun da sınırlarını koruduğuna işaret ederken, “Türkiye’nin, TSK’nın güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor” dedi
24.10.2021Siyaset
Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldı
Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikiyle ilgili, "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor." dedi.
23.10.2021Haberler
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldı
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikiyle ilgili, "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor." dedi.
23.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrika'da kapısı çalınmadık dost, yarası sarılmadık gönül, iş birliği yapılmadık ülke bırakmıyoruz, bırakmayacağız." dedi.
22.10.2021Siyaset
Son dakika! Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlar
Son dakika! Erdoğan'dan dünyaya koronavirüs çağrısı: Hakkaniyetle yönetmiyorlarTürkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 2 yıllık sürece baktığımızda batılı ülkeler başta olmak üzere gelişmiş devletlerin salgın sürecini adalete ve hakkaniyete uygun yönetmediklerini görüyoruz. Afrika halkı salgın sürecinde yalnız bırakılmıştır. TURKOVAC aşımız devreye girdiğinde örnek bir davranış sergileyeceğiz. Kar eksenli yaklaşılmasını doğru bulmuyoruz. Kıta ülkelerine aşı yardımı da yapacağız." dedi.
22.10.2021Siyaset
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 29 Ekim'de başlayacak
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 29 Ekim'de başlayacakBeyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin tanıtım toplantısı, Galataport İstanbul'da gerçekleştirildi.
22.10.2021Gündem
OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 2021 OGM personel temini bugün son...
OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 2021 OGM personel temini bugün son...Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ilanını yayımladı. KPSS puanı ile alınan OGM personel başvuruları 11 Ekim tarihinde başlamıştı. Başvurular için bugün son gün. Peki, OGM personel alımı için kimler başvuru yapabilir?
20.10.2021Gündem
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyor
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyorAvusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Avusturyalı ve Türk müteahhitlik firmalarının üçüncü pazarlarda ortaklık bağlamında Afrika, Orta Asya, Orta Doğu'da iyi iş birlikleri çıkarabileceğini belirterek, "Eminim ki iki ülkenin iş birliği bu bölgelerde daha görünür olmalarını sağlayacak. Kısa zamanda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum." dedi.
20.10.2021Ekonomi
Taksi plakasında hisse devri bitti
Taksi plakasında hisse devri bittiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni düzenlemesine göre; taksi plakası sahipliğinde ‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı aranacak, hisseli plaka alımına da izin verilmeyecek. Karara tepkili olan taksici esnafı, konuyu yargıya taşıma hazırlığında.
20.10.2021Gündem
Bayraktar için son görev
Bayraktar için son görevMilli SİHA’ların öncü ismi, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
20.10.2021Ekonomi
Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a veda
Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a vedaTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. Dosdoğru yaşadı, bildiği yoldan asla şaşmadı. Son nefesine kadar iş yerinde kaldı. O asla sancağı bırakmadı. Bizler bu yolda aynı şekilde aynı değerlerle devam edeceğiz." dedi.
19.10.2021Gündem
Taksi plakası tahsisine tepki: 'Yargıya taşıyacağız'
Taksi plakası tahsisine tepki: 'Yargıya taşıyacağız'İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkan Vekili Veli Yurt, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) taksi plakası tahsisine ilişkin yeni uygulamasına ilişkin, "İBB bu karardan vazgeçmez ise konuyu kesinlikle yargıya taşıyacağız." dedi.
19.10.2021Ekonomi
İspanyol hükümeti, eski basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı  verdi
İspanyol hükümeti, eski basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı verdiİspanya'da sol koalisyon hükümeti bugün yaptığı Bakanlar Kurulu'nda, kısa bir süre önce profesyonel kariyerini sonlandıran eski basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı verilmesi kararını aldı.
19.10.2021Basketbol
İBB'den taksi plakası tahsisine ilişkin açıklama
İBB'den taksi plakası tahsisine ilişkin açıklamaİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), esnaf odaları ve emniyet birimleri temsilcilerinden oluşturacağı komisyonla mevcut taksi plaka sahipleriyle ilgili inceleme yapacağını ve plaka satışında "Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı" şartı aranacağını bildirdi.
19.10.2021Ekonomi
Memurun fazla mesai ücreti gelecek yıl yükselecek
Memurun fazla mesai ücreti gelecek yıl yükselecekDevlet memurlarının 2 lira 40 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 12,5 artacak. Özel kalem personeliyle makam şoförleri ise saat başına 2,85 lira fazla mesai alacak.
19.10.2021Ekonomi
Hindistan'dan, aralarında Pakistan’ın da olduğu ülkelere Afganistan daveti
Hindistan'dan, aralarında Pakistan’ın da olduğu ülkelere Afganistan davetiHindistan'ın, aralarında Rusya, Çin ve Pakistan’ın da bulunduğu bölge ülkelerinin ulusal güvenlik danışmanlarını Afganistan Konferansı için gelecek ay başkent Yeni Delhi’ye davet ettiği bildirildi.
18.10.2021Dünya
Son dakika haberler! Erdoğan'dan son seçim anketleriyle ilgili flaş açıklama
Son dakika haberler! Erdoğan'dan son seçim anketleriyle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan son seçim anketleriyle ilgili açıklama geldi. "Sahte ve hileli anketlerle vatandaşa yön çiziyorlar." diyen Erdoğan, "Yalan terörü, algı operasyonları ve kişi kurum suikastlarıyla AK Parti'ye ve hükümetimize saldıran kesimler şimdi de anketlerle algı operasyonlarına devam ediyorlar ve Cumhur İttifakı'nı ellerinden geldiğince küçük göstermenin gayreti içerisinde bulunuyorlar. Milletimizin balon anketlere gereken cevabı en güzel şekilde vereceğine inanıyorum." dedi. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara uyarısıyla ilgili konuşan Erdoğan, CHP liderinin sözlerinin suç olduğunu ifade etti.
17.10.2021Siyaset
‘Uzaktan aşk’ın  ömrü kaç yıl?
‘Uzaktan aşk’ın ömrü kaç yıl? 30 yıl yaşadığı İngiltere’den ülkesi Avustralya’ya dönmeye karar veren şarkıcı Kylie Minogue’a sevgilisi eşlik etmiyor. Çift ilişkilerini iki ülkede sürdüreceklerini söyledi. Ama uzun mesafeli aşkın yürümeyeceğini iddia edenler var
17.10.2021Dünya
Hicr Suresi Oku: Hicr Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Hicr Suresi Oku: Hicr Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiHicr suresi, Kur’an-ı Kerim’in 15. suresidir. Surenin geneli Mekke’de inmiştir. Yalnızca surenin 87.ayeti Medine’de inmiştir. Sure toplamda 99 ayetten oluşmaktadır. Mushaftaki sıralamada on beşinci, iniş sırasına göre ise elli dördüncü suredir. Hicr suresi, İbrahim suresinden sonra, Nahl süresinden önce gelmektedir.
16.10.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

erdoğanafrikataksiHamza DağCHP

Bakanlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.