Geri Dön
GündemBu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller ve saatleri (bugün ve pazar)! 10-11 Nisan'da sokağa çıkma yasağı var mı?

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller ve saatleri (bugün ve pazar)! 10-11 Nisan'da sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde merak ediliyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı illerin risk durumuna göre gerçekleştiriliyor. Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının gerçekleştirildiği iller araştırılıyor. Peki bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi illerde ver? 10-11 Nisan sokağa çıkma yasağı saatleri neler?

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan iller ve saatleri (bugün ve pazar)! 10-11 Nisan'da sokağa çıkma yasağı var mı?

Sokağa çıkma yasağı detayları vatandaşların gündeminde yer alıyor. Koronavirüs nedeniyle çeşitli alanlarda tedbir alınıyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ise uygulanmaya devam ediyor. İllerin risk durumlarına göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı gerçekleştiriliyor. Peki 10-11 Nisan'da sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi illerde var?

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞ HANGİ İLLERDE VAR?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde hafta içi olduğu gibi hafta sonu da saat 21.00-05.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Yüksek riskli illerde ise cuma günü saat 21.002de başlayan sokağa çıkma yasağı cumartesi saat 05.00'de bitiyor, tekrar cumartesi günü 21.00'de başlıyor ve pazar günü boyunca sürdükten sonra pazartesi günü 05.00'de bitiyor.

Çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı cuma günü 21.00'de başlıyor ve cumartesi, pazar günleri boyunca uygulandıktan sonra pazartesi 05.00'de sona eriyor.

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller; Şırnak. (1 İl)

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller; Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak, Van. (10 İl)

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller; Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, Tunceli. (12 İl)

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller; Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak, (58 İl)