Geri Dön
GündemBUGÜN HAVA NASIL, kaç derece? Meteoroloji İstanbul hava durumu son dakika

BUGÜN HAVA NASIL, kaç derece? Meteoroloji İstanbul hava durumu son dakika

İstanbul'da bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğünden hava durumu uyarıları geldi. İstanbul'da bugün ve yarın hava durumu nasıl? İşte son dakika hava durumu tahminleri.

BUGÜN HAVA NASIL, kaç derece? Meteoroloji İstanbul hava durumu son dakika

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu raporuna göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt, Ardahan ve Artvin'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile bu akşam saatlerinde Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

BUGÜN HAVA NASIL?

ÇANAKKALE 
18°C Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 
17°C Parçalı ve az bulutlu

İZMİR
22°C Parçalı ve az bulutlu

ADANA
27°C Parçalı ve az bulutlu

ANKARA 
20°C Parçalı ve çok bulutlu

BOLU 
17°C Parçalı bulutlu

TRABZON 
13°C Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM 
11°C Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 
24°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

BUGÜN HAVA NASIL, kaç derece Meteoroloji İstanbul hava durumu son dakika