Geri Dön
GündemBugün hava nasıl olacak? 1 Şubat Cuma hava durumu!

Bugün hava nasıl olacak? 1 Şubat Cuma hava durumu!

1 Şubat Cuma hava durumu açıklandı. Yurt genelinde havaların iyice soğumasıyla birlikte sağanak yağış ve kar yağışına ilişkin aramalar iyice arttı. İşte başta büyük illerimiz olmak üzere 1 Şubat Cuma hava durumu...

Bugün hava nasıl olacak? 1 Şubat Cuma hava durumu!

Yurt genelinde bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 1 Şubat Cuma hava durumu tahminini yayınladı. İşte büyük bir merakla araştırılan 1 Şubat Cuma Türkiye'de hava durumu...

1 ŞUBAT CUMA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Sivas, Yozgat ve Kayseri çevreleri ile Antalya'nın doğusunun yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Ege ve Akdeniz kıyı kesimindeki yağışların kuvvetli sağanak şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneydoğu yönlerinden orta kuvvette, Ege ve Akdeniz'de kuvvetli (40-70 Km/saat) ve yağış anında kıyı kesimlerinde kısa süreli fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde, Marmara, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların kuvvetli (30-60 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yerel dolu yağışı, yağış anında kısa süreli fırtına ile hortum riski gibi olumsuz durumlara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; güney yönlerden Ege ve Akdeniz'de kuvvetli (40-70 Km/saat) ve yağış anında kıyı kesimlerinde kısa süreli fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde, Marmara, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel soba gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI

Antalya'nın doğusunun ve Konya'nın güneyinin 1200 m. ve üzeri rakımlı yerlerindeki kar yağışlarının gece saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun (20 cm. ve üzeri) olması beklendiğinden, başta Antalya ve Konya'yı birbirine bağlayan kara yollarında olmak üzere buzlanma, don olayı ve tipi şeklinde kar yağışına bağlı olarak ulaşımda aksamalara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

31 OCAK HAVA DURUMU

İSTANBUL 8°C, 13°C
Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde hafif yağmurlu

?ANKARA 3°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar hafif yağmurlu

IZMIR 7°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA 8°C, 14°C
Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde hafif yağmurlu

ÇANAKKALE 7°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ADANA 10°C, 18°C
Çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 8°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; ilin doğusunda yer yer kuvvetli sağanak, doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ESKISEHIR 3°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

KONYA 2°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

SAMSUN 10°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

TRABZON 9°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ERZURUM -6°C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

DIYARBAKIR 4°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZIANTEP 5°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Cami kubbesine yuva yaptılarTokat'ın Turhal ilçesinde bulunan Asri Cami’nin kubbesine 35 yıldır leylekler yuva kuruyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet