Geri Dön
GündemBugün marketler açık mı, kaçta kapanıyor? 27-28 Haziran sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

Bugün marketler açık mı, kaçta kapanıyor? 27-28 Haziran sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

Bugün marketlerin çalışma durumu ile ilgili detaylar araştırılıyor. YKS nedeniyle 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde bazı saatler arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı olduğu saatlerde ise marketlerin açık olup olmayacağı ise vatandaşların araştırdığı konular arasında bulunuyor. İşte bugün marketlerin çalışma durumu ile ilgili detaylar...

Bugün marketler açık mı, kaçta kapanıyor? 27-28 Haziran sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

YKS'nin gerçekleştirileceği bu hafta sonu yani 27-28 Haziran tarihlerinde belirlenen saatler arasında sokağa çıkma yasağı kısıtlaması olacak. Bugün gerçekleşecek olan yasağa yaklaşırken marketler açık mı? sorusunun cevabı araştırılıyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede açık olacak iş yeri işletme ve kurumlar yer alıyor. Peki bugün marketler açık mı?

YARIN MARKETLER AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede marketlerin durumu ile ilgili şu detaylar yer aldı;

a) Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecektir.),

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN OLACAK?

27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 il sınırları içinde bulunan vatandaşlarıN sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

A101 09.00-21.00 arası hizmet veriyor.

BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM 09.00- 21.00 arası hizmet veriyor.

 

Köprü ayağına çarpan araç hurdaya döndüEdirne'nin Keşan ilçesinde, kontrolden çıkan otomobilin köprülü kavşağın ayağına çarptığı kazada sürücü yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı. Çarpmanın şiddetiyle hurdaya dönen otomobilin motorunun yola fırladığı görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet