Geri Dön
GündemBüyükada'yı lodosla dev dalgalar vurdu! Tsunami etkisi

Büyükada'yı lodosla dev dalgalar vurdu! Tsunami etkisi

İstanbul Büyükada'da da etkili olan lodosla oluşan dev dalgalar vapur iskelesi ile çevredeki restoranlara zarar verdi. Dev dalgalar sahildeki kaldırım taşlarını bile söktü. Dev dalgaların gelişi, iş yerlerine verdiği zarar ve çalışanların yaşadığı korku güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbul'u iki gün boyunca kuvvetli lodos etkili oldu. Hızı 130 kilometreyi bulan kuvvetli lodos çatıları uçurdu, ölümlere neden oldu.

Lodosla oluşan dev dalgalar Büyükada'yı da vurdu. Dev dalgaların vurduğu Büyükada vapur iskelesi ve sahil sular altında kaldı.

Dalgalar sahil yolu ve parklarda bulunan parke taşlarını söktü, restoranlara büyük zarar verdi. Dev dalgaların gelişi, iş yerlerine verdiği zarar ve çalışanların yaşadığı korku güvenlik kamerasına yansıdı.

Lodosun ardından bugün hasar tespit ve temizlik çalışması yapıldı. İptal edilen seferlerin tekrar başlamasıyla sabah erken saatlerde adaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi görevlileri çalışmaya başladı.

"20 BİN LİRALIK BİR HASARIM VAR"

Lodos yüzünden restoranı sular altında kalan Kemal Kaya, "Benim dükkanım rüzgardan dolayı bu hale geldi. Dün saat 15.30 gibi bir anda rüzgar olmasıyla bütün tabak, bardak, masa, sandalyeler hepsi perişan oldu. En az 20 bin liralık bir hasarım var" dedi.

"TAŞLAR DÜKKANIMIN İÇİNE KADAR GİRDİ"

Restoranı sular altında kalan bir başka işletmeci Yunus Olcay da, "Herkese geçmiş olsun diyorum. İki gün önce dükkanım bu hale geldi. Lodos belki taşları yerinden sökmeseydi dükkanım bu kadar zarar görmeyecekti. Taşlar dükkanımın içine kadar girdi. Kısmen 100 bin liralık bir hasarım var" diye konuştu.

"İKİ GÜNLÜK LODOSLA ADA BU HALE GELDİ"

Büyükada Sakini Oktay Ünal ise, "Tabiat kendisiyle oyun oynanmasını sevmez. Dolayısıyla kendisinden alınanı tekrar geri alıyor. Yaşanan lodosla birlikte bütün bu sahil yolunda bulunan taşlar söküldü. Alt tarafı iki günlük lodosla Ada bu hale geldi. Daha uzun sürseydi daha da kötü olabilirdi. Şu an hava biraz daha sakinledi. Vapur seferleri başladı" diye konuştu. Büyükada sakini Yıldız Öztürk de, "Lodostan en çok sahil kesimi etkilendi. Lodos sahilde bulunan taşları kaldırdı. Kafelerin için taşlarla dolu" ifadelerini kullandı.

Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi
Devlet Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Nebati'den kritik görüşme sonrası açıklama
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
3 gündür devam ediyor! Korkutan görüntü: 10 metre çekildi
Survivor'da tansiyon yükseldi! 2018'deki olayı hatırlatınca...
Sivas - F.Bahçe maçında inanılmaz pozisyon!
Rusya paylaştı etkisi sürüyor! Haritadan silindi
'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar' Asırlardır süren korku!
Ortaya çıktı... El Chapo'nun eşi ile ilgili şok gerçek!
19 yaşındaki asker kadın yasa boğdu! İki korkunç olay
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler