Rüzgar

Rüzgar

Son dakika rüzgar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rüzgar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rüzgar haber sayfamızda...

Rüzgar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.844 ruzgar haberi bulunmuştur.
Togay kimdir? Kuruluş Osman Kara Şaman Togay tarihte kim, ne  zaman ve nasıl öldü?
Togay kimdir? Kuruluş Osman Kara Şaman Togay tarihte kim, ne zaman ve nasıl öldü?Togay tarihte kimdir? Kara Şaman Togay, Kuruluş Osman dizisiyle dizi takipçilerinin dikkatini çekiyor. İzleyenler, 'Kuruluş Osman Kara Şaman Togay gerçek ismi nedir, kimdir?' araması yapmaya başladı. Dizide bir Moğol komutanını canlandıran ise Teoman Kumbaracıbaşı'dır. İşte, Teoman Kumbaracıbaşı hayatı...
21.04.2021 Cadde
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdi
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdiBakan Dönmez: "Haftaya pazartesi itibarıyla güneş enerjisinde ilk mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları yarışmalarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.
21.04.2021Haberler
Doğal Unsur Nedir? Çevremizdeki Doğal Unsur Örnekleri Nelerdir?
Doğal Unsur Nedir? Çevremizdeki Doğal Unsur Örnekleri Nelerdir?İnsan çevresinde doğal ve beşeri unsurlar vardır. Bu unsurların bir amacı bulunur. Her bir unsurun doğa ile uyumu bulunmaktadır. Bu sebeple doğal ve beşeri unsurların insanlar tarafından bilinmesi oldukça önemlidir. Doğal unsur nedir? Çevremizdeki doğal unsur örnekleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
21.04.2021Eğitim
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdi
Bakan Dönmez yarışma için tarih verdiBakan Dönmez: "Haftaya pazartesi itibarıyla güneş enerjisinde ilk mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları yarışmalarımızı gerçekleştireceğiz" dedi.
21.04.2021Ekonomi
Fırtına, 2 katlı evin çatısını uçurdu
Fırtına, 2 katlı evin çatısını uçurduErzurum'da hızı saatte 70 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle 2 katlı evin çatısı, yola uçtu. Araç trafiğine kapanan yol, çatının kaldırılmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı.
21.04.2021Gündem
Verimliliği artıracak
Verimliliği artıracakİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Doktor Öğretim Üyesi Ferhat Bingöl’ün, rüzgar türbinlerinde hata payını en aza indirmeyi sağlayan hesaplama yöntemine tescil geldi
20.04.2021Ege
Gaziantep'te rüzgar hasara neden oldu
Gaziantep'te rüzgar hasara neden olduRüzgar nedeniyle çatılardan düşen kiremit gibi bazı malzemeler araçlarda hasara yol açtı.
20.04.2021Haberler
Bursa’nın enerjisi doğadan
Bursa’nın enerjisi doğadanBursa Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında önemli bir mesafe kat etti. Daha önce BUSKİ’ye ait arıtma tesisleri ve su depolarının üzerine yerleştirilen güneş panelleri ile elektrik enerjisi üreten Büyükşehir Belediyesi, Güneş Enerji Santrali (GES) projelerine şimdi de metro duraklarını ekledi.
20.04.2021Vitrin
Pandemi sonrasında yatırımlar, yenilenebilir enerji ve akıllı şebekelere
Pandemi sonrasında yatırımlar, yenilenebilir enerji ve akıllı şebekelereÜlkemiz, doğusunda enerji kaynakları batısında ise potansiyel enerji tüketicilerinin olduğu jeopolitik bir enerji köprüsü olma önemine sahiptir.
20.04.2021Vitrin
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlar
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlarZengin enerji kaynakları ile enerji tüketicileri arasında stratejik bir noktada yer alan Türkiye, dış politik adımlarla enerji arasındaki simbiyotik ilişkinin etkisini daha fazla hissediyor. Türkiye’nin enerji politikalarında değişim tartışmaları yapılırken, bölgede değişen siyasi dengeler, risklerin yanında, ülkemizin enerji eksenini genişletmesi noktasında yeni fırsatlar da sunuyor.
20.04.2021Vitrin
Son dakika... ABD 'Çin'in gerisinde kaldık' dedi!
Son dakika... ABD 'Çin'in gerisinde kaldık' dedi!ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Çin'in, yenilenebilir enerji teknolojileri konusunda ABD'nin önüne geçtiğini ve Çin'i yakalamadıkları takdirde, küresel iklim politikalarını gelecekte şekillendiremeyeceklerini söyledi.
19.04.2021Dünya
Yaşamak istiyorlar
Yaşamak istiyorlarSöke’de doğuştan SMA Tip 1 hastası 23 aylık İkra Deniz Pamuk’un gen tedavisi görebilmesi için son bir ayı kaldı. İzmir’de de 11 aylık Rüzgar Çiçek, dört aydır yaşam mücadelesi veriyor.
19.04.2021Ege
20 Nisan 2021 Salı burç yorumu – Günlük burç yorumları
20 Nisan 2021 Salı burç yorumu – Günlük burç yorumlarıBüyük bir enerji açığa çıkıyor! 20 Nisan 2021 Salı burç yorumuna göre bugün neler yapılabilir, nelere dikkat edilmeli?
19.04.2021Astroloji
Rüzgar enerjisi projelerinde maliyetler düşüyor
Rüzgar enerjisi projelerinde maliyetler düşüyorDünya genelinde 2015-2020 döneminde, güneş enerjisinde proje finansman maliyetleri 2010-2014 yıllarına göre yüzde 20, rüzgarda ise yüzde 15 azaldı.
19.04.2021Uzmanpara
Kırmızı araba şiiri - İbrahim Sadri
Kırmızı araba şiiri - İbrahim SadriŞair kırmızı araba isimli şiirinde Süleyman isimli bir işçinin hayat hikayesinin bir kısmına yer verir. Şair Süleyman'ın sevinçleri kadar onu üzen, içine dert olan meseleleri de anlatmıştır. İşte Kırmızı araba şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Islık - Ahmet Telli
Islık - Ahmet TelliŞair şiirinde doğa sevgisini işlemektedir. Şiir incelendiğinde pastoral bir havada yazıldığı görülmektedir. İşte Islık şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Türkiye'nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyeli 75 gigavat seviyesinde
Türkiye'nin deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyeli 75 gigavat seviyesindeDenizüstü Rüzgar Enerjisi Derneği (DÜRED) Yönetim Kurulu Başkan Murat Durak, Türkiye'nin toplam deniz üstü (Offshore) rüzgar enerjisi potansiyelinin 75 gigavat seviyesinde olduğunu belirterek, "Deniz üstü rüzgar enerjisi santrali projesinin gerçekleştirilmesi için Marmara ve Ege Bölgesi'ndeki bazı limanlarda çalışmalar belli bir aşamaya geldi" dedi.
19.04.2021Ekonomi
Ağustos şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Ağustos şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti.
20.04.2021Şiirler
SMA hastası İkra Deniz'in tedavi olabilmesi için son 1 ay kaldı
SMA hastası İkra Deniz'in tedavi olabilmesi için son 1 ay kaldıAydın’da doğuştan SMA (Spinal Musküler Atrofi) Tip 1 hastası olan 23 aylık İkra Deniz Pamuk’un ABD'de 'zolgensma' gen tedavisi görebilmesi için Valilik'ten alınan onay ile yardım kampanyası başlatıldı. Kızlarının tedaviyi alabilmesi için 1 aylık zamanlarının kaldığını ve 2 milyon 132 bin euroya ihtiyaç duyduklarını belirten aile, destek istedi.
19.04.2021Gündem
BOSBİR’in ilk yatırımı GES’e
BOSBİR’in ilk yatırımı GES’eBursa’daki organize sanayi bölgelerinin kurduğu BOSBİR Enerji A.Ş., 4 milyon dolarlık ilk yatırımı güneş enerji santraline yaptı. BOSBİR Başkanı Ersan Özsoy, “Birlikte büyük bir gücüz, amacımız yenilenebilir enerji üretiminde büyümek” dedi
19.04.2021Ekonomi
Son dakika... Bu okul çok başka! Harikalar yaratıyorlar
Son dakika... Bu okul çok başka! Harikalar yaratıyorlarManisa Mehmet Suphi Egemen İlkokulu’nda Müdür Satan’ın önderliğinde öğretmenler, harikalar yaratıyor. Öğrenciler okul bahçesindeki bakkal ve manavda iletişim kurmayı, alışverişi öğreniyorlar...
19.04.2021Gündem
Yoğun bakımdaki Rüzgar bebek için zaman daralıyor
Yoğun bakımdaki Rüzgar bebek için zaman daralıyorİzmir’de yaşayan 11 aylık SMA Tip 1 hastası Rüzgar Samet Çiçek, hastalığının ilerlemesi nedeniyle 4 aydır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Aile, günden güne kasları eriyen ve nefes alabilmesi için boğazında delik açılan, Rüzgar'ın yurt dışında gen tedavisi alması gerektiğini söyledi.
18.04.2021Gündem
Muğla'daki orman yangınlarında 'sabotaj' şüphesi
Muğla'daki orman yangınlarında 'sabotaj' şüphesiMuğla’nın Menteşe ve Kavaklıdere ilçelerinde meydana gelen ve toplam 29 hektar alanın zarar gördüğü orman yangınlarında, sabotaj ihtimali üzerine soruşturma başlatıldı. Sazak yaylasındaki yangın 5 saat, Kavaklı mevkiindeki yangın da 7 saatlik uğraş sonucu güçlükle kontrol altına alındı.
18.04.2021Gündem
CHP’den yeşil dönüşüm haritası
CHP’den yeşil dönüşüm haritasıCHP, iklim değişikliği ve çevre kaygılarını enerjiden ekonomiye tüm alanlarda merkeze alan, “yeşil dönüşüm” için kolları sıvadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın hazırladığı raporda, “CHP kendi enerjisini üreten evler, mahalleler yaratmayı hedeflemektedir” denildi.
18.04.2021Siyaset
Denizli'de şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Denizli'de şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkilediDenizli'de, saatteki hızı 40 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar yıkıldı, evlerin çatıları uçtu. Denizli'de akşam saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar günlük yaşamı olumsuz etkiledi.
17.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

enerjiŞiirfırtınaizmirbursa

Rüzgar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.