Gündem Casus şüphesiyle tutuklanmışlardı! İsrailli çift serbest bırakıldı

Casus şüphesiyle tutuklanmışlardı! İsrailli çift serbest bırakıldı

19.11.2021 - 07:00 | Son Güncellenme:

.

Casus şüphesiyle tutuklanmışlardı İsrailli çift  serbest bırakıldı

Yeni Çamlıca Kulesi’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konutunu görüntüledikleri iddiasıyla “Siyasal ve askeri casusluk” suçundan tutuklanan İsrailli çift Natali Oknin ve Mordi Oknin ile yanlarında bulunan İhsan A. serbest bırakıldı. İsrailli çift, dün özel uçakla ülkelerine döndü.

Haberin Devamı

Erdoğan’a teşekkür

Mordi ve Natali Oknin çifti ile yanlarında bulunan İhsan A. 10 Kasım’da gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen şüpheliler 12 Kasım’da  "Siyasal ve askeri casusluk” suçundan tutuklanmıştı.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair  Lapid, Türkiye’de tutuklanan İsrailli çiftin serbest bırakılması üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. İsrail hükümetinden yapılan yazılı açıklamaya göre İsrailli çift serbest bırakıldıktan sonra ülkelerine döndü. Açıklamada, İsrail Başbakanı Bennett ile Dışişleri Bakanı Lapid’in,  “Türkiye Cumhurbaşkanı ve hükümetine iş birliği için teşekkür ediyor ve çiftin  evlerine dönmesini dört gözle bekliyoruz” ifadeleri yer aldı. Başbakan ve Dışişleri Bakanı, ayrıca bu “zor zamanda sabır  gösterdikleri ve Dışişleri Bakanlığı ile koordinasyonu için Oknin ailesine ve  Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’a çabalarından dolayı” teşekkürlerini iletti.