Geri Dön

Çatı katında yangın faciası

Beyoğlu’nda bir binanın çatı katında çıkan yangında 3 çocuk öldü. 2, 3 ve 5 yaşındaki kardeşlerin evde kilitli bırakıldığı öğrenildi

Çatı katında yangın faciası

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 4 katlı bir binanın çatı katında dün saat 11.00 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede itfaiye ekipleri tarafından müdahale edilen evin içinde inşaat işçisi Ramazan Şahin’in 16 çocuğundan en küçükleri İsa (5), Abdurrahman (3) ve Vedat Şahin’in (2) olduğu belirlendi. Yangını gören mahalleli ve aile yakınlarının da binanın içine girmeye çalıştığı ama kapının kilitli olduğu öğrenildi. Olayı duyarak eve gelen inşaat işçisi baba Ramazan Şahin ve aile bireyleri sinir krizi geçirirken, küçük çocukların cenazesi Adli Tıp’a götürüldü. Baba Ramazan Şahin, Adli Tıp önünde bekleyen yakınlarını “Yapacak bir şey yok. Kısmet” diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Öte yandan evin daha önce de yandığını söyleyen Bostan Mahallesi Muhtarı Emin Ceylan, “2 sene içinde bu üçüncü yangın. Daha önce çıkan yangınlardan birini aile, diğerini de itfaiye müdahale edip söndürdü” dedi.

Rizede' düğünlere saat kısıtlaması da geliyorRize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve beraberindekiler bugün il merkezinde denetimleri yerinde inceledi. Rize’de insan yoğunluğunun en yüksek olduğu caddelerinden olan Osman Karavin Caddesi’nde gerçekleşen denetimlerin ardından açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber, Rize özelinde Korona virüs tedbirleri kapsamında yeni önlemlerin alındığını dile getirerek düğün saatlerinin 2 saate düşürülmesi noktasında çalışmaların başlatıldığının altını çizdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber