Geri Dön

Çaykur 830 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR, Çaykur 830 işçi alımı başvurusu

Çaykur tarafından Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'daki fabrikalarda istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden 830 personel alımı yapılacağının duyurulmasının ardından vatandaşlar İŞKUR Rize İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yapılan açıklamada acele edilmesini gerektirecek bir durum olmadığı başvuruların online İŞKUR başvuru ekranı üzerinden de yapılabileceği duyuruldu. Başvurular 28 Şubat tarihine kadar alınmaya devam edecek

Çaykur 830 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR, Çaykur 830 işçi alımı başvurusu

Çaykur tarafından 830 mevsimlik işçi alımının yapılacağının duyulmasının ardından Rize İŞKUR genel müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada acele edilmesi gereken bir durum olmadığı başvurların İŞKUR resmi sitesi üzerinden online olarak da yapılabileceği duyuruldu. 24 Ocak Pazartesi günü alınmaya başlanan başvurular 28 Şubat Cuma gününe kadar alınmaya devam edecek. Peki ÇAYKUR 830 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İş başvurusunda bulunacak geçici beden işçisi (tahmil-tahliye) adaylarının;

1- 18- 50 yaş aralığında,

2- Erkek,

3- En az İlkokul mezunu,

4- Müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etme şartlarını taşımaları gerekecek.

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İşe girmek isteyen işçi adayları 24.02.2020 – 28.02.2020 tarihileri arası 5 işgününde ikamet etikleri İlin İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığıyla veya Çalışma ve İş Kurumunun www.iskur.gov.tr resmi internet sitesinden müracaat edebileceklerdir. İşçi adayları ikamet ettikleri İlin İşkur İl Müdürlüklerine bildirilen işyerlerinden sadece biri için iş başvurusu yapacaktır. ( Birden çok işyeri için başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.) İş başvurusu yapan işçi adayları için düzenlenen işe gönderme belgesini alacaklardır.

İŞKUR BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Karaman'da bir köy koronavirüs nedeniyle karantinaya alındıİstanbul'dan yolcu otobüsüyle Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve corona virüs testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman'ın Ayrıncı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber