GündemCin değil can çıktı! Özge'nin korkunç sonu

Cin değil can çıktı! Özge'nin korkunç sonu

14.01.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

Ankara’da psikolojik sorunları olan Özge Nur Tekin'e ailesi, sözde hocanın yönlendirmesiyle 'cin çıkarma' seansı uyguladı. Eşi Selçuk Tekin’in sırtına 100 kez oklava ile vurup, hacamat yaptırdığı kadın yaşamını yitirdi.

Cin değil can çıktı Özgenin korkunç sonu

Paşa Alyurt - Ankara Keçiören'de kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin (30), kaldırıldığı hastanede 8 Mart 2021'de hayatını kaybetti. Yapılan muayenesinde, Tekin'in sırt ve kollarında morluklar ile "hacamat kesiklerini" andıran yaralar bulunduğu tutanağa geçirildi. Şüpheli ölüm gerekçesiyle polis savcılığa bilgi verirken, açılan soruşturma kapsamında genç kadının eşi Selçuk Tekin'in ifadesi, yaşanan olayın detaylarını gözler önüne serdi. Tekin ifadesinde, 8 ay önce evlendiği Özge Nur Tekin'in ilk eşinden bir çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6. ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını, annesinin bir tanıdığı aracılığıyla da Kayseri'deki sözde hoca Erdal Kaya'ya ulaşıldığını söyledi.

Haberin Devamı

'CİN ÇIK DİYE BAĞIRDIK'

Telefonla görüştüğü "cinci hoca" Erdal Kaya'nın kendisine, "Eşine cinler musallat olmuş; dediklerimi yaparsanız eşini kurtarırım" dediğini aktaran Tekin, gelişmeleri şöyle anlattı: "Önce telefondan dua okudu. Eşine 1 kurban keseceksin' dedi. Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Daha sonra da 23 gün kefaret orucu tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif ancak hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odadaydı. Bu esnada 'Cin çık, cin çık' diye beraber söyledik. Akabinde Sevim Özbaş'ı getirip hacamat yaptırdım."

Haberin Devamı

Cinci hocayı tekrar aradığını belirten Tekin şöyle devam etti: "'Kurban kesersen eşin rahatlar' dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi Hatun Efe, babası Cemal Efe, annem Zöhre Tekin, kardeşim Nuri Tekin, akrabam Muammer Tekin ile eşimi de alarak kurban kesme alanına gittik. Eşim oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada bayıldı. Tekrar aradığım hoca, 'Bir kurban daha keserseniz eşin kendine gelir' dedi. 2. kurbanı da kestik; ancak eşim kendine gelmedi. Hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler."

Özge Tekin'in babası Cemal Efe ise kızına kocası oklava ile vururken yanlarında olmadıklarını, yan odada bulunduklarını, kızının bağırarak ataklar geçirdiğini, "Allah beni kurtar" diye bağırdığını söyledi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDILAR

Savcılık kadının eşi Tekin ve diğer 5 kişiyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Şüpheliler, "adli kontrol"le serbest bırakıldı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık Tekin hakkında "Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma" suçundan dava açtı. İddianamede baba Cemal Efe, anne Hatun Efe, kayınvalide Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile sözde hoca Erdal Kaya hakkında ise ‘suça iştirak etme’den
18 yıla kadar hapis isteniyor.

‘CİNİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTIK’

Genç kadına hacamat yapan Sevim Özbaş ev hanımı olduğunu belirterek, ifadesinde şunları söyledi: “Bir tanıdığımın ısrarı üzerine hacamat yapmaya gittim. Yerde yüzü koyun yatan bir kadın vardı. Hacamat için kıyafetini çıkarttığında kadının sırt ve kollarının simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğumda, ‘İçine 3 harfliler kaçmış, hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. Bu şekilde içindeki cini öldürmeye çalıştık’ dediler. Hacamat yaptıktan sonra kadın biraz rahatladı. Beni de tekrar evime bıraktılar. Ölümüyle ilgili bir şey bilmiyorum.”

Haberin Devamı

‘DİNİ BİLGİLER’ VERİYORMUŞ!

Olay sonrası gözaltına alınan  Erdal Kaya sanayide kaynakçı olarak çalıştığını, dini bilgisi olduğu için insanlara tavsiyelerde bulunduğunu söyledi. Kaya, “Bir kadın arayarak, gelininin psikolojisiyle ilgili danışmak istediğini söyledi. Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, adaklarını yerine getirmelerini söyledim. Oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim” dedi. Kayınvalide Tekin ise ifadesinde, gelinine cin çarpmış olabileceğini düşündükleri için daha önce başka bir yakınını tedavi eden Kaya’yı aradıklarını belirtti.