Gündem Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar! Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar

Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar! Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar

25.05.2024 - 16:44 | Son Güncellenme:

Edirne'de Kapıkule Sınır Kapısı'na yurt dışına çıkmak için gelen lüks cipin arka koltuklarının altına gizlenmiş ve nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurulan Suriye uyruklu 2 kaçak göçmen yakalandı. Araç sürücüsü T.P. gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, Narkotik ve İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kapıkule Gümrük Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığının engellenmesine yönelik koordineli çalışma yaptı.

Haberin Devamı

Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar

Çalışma kapsamında yurt dışına çıkmak üzere Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen lüks bir cip, aramaya alındı.  Yapılan aramada arka koltukların altına hortum çekildiği tespit edildi. Nefes alınması için çekilen hortumu takip eden ekipler Suriye uyruklu 2 düzensiz göçmen yakaladı.

 Göçmenlerin gizlendikleri koltuk altında nefes alabilmeleri için hortum sistemi koyulduğu belirlendi.

1/12

2/12

3/12

4/12

5/12

6/12

7/12

8/12

9/12

10/12

11/12

12/12

Göçmenler ile araç sürücüsü T.P., gözaltına alındı. Göçmenler, İl Göç İdaresi'ne teslim edildi. Cip sürücüsü T.P. hakkında, 'Göçmen kaçakçılığı' suçundan adli işlem başlatıldı. 

Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar

 

KIRKLARELİ'NDE 6 GÖÇMEN YAKALANDI; 4 ORGANİZATÖR GÖZALTINDA

Öte yandan Kırlareli'nde ise polis ekiplerinin yaptığı uygulamalarda 6 kaçak göçmen yakalandı, 4 organizatör gözaltına alındı. 

Haberin Devamı

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve organizatörlerin yakalanmasına yönelik çalışma kapsamında 1 kamyonet ve 3 aracı durdurup arama yaptı.

Cip koltuğunun altında kaçmaya çalıştılar Nefes alabilmeleri için hortum sistemi kurmuşlar

Aramalarda Afganistan uyruklu 6 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenlere organizatörlük yaptıkları belirlenen 4 şüpheli de gözaltına alındı. Göçmenler, işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. Organizatör hakkında da adli işlem yapıldı. (DHA)

Yazarlar