Sınır

Sınır

Son dakika sınır haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sınır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sınır haber sayfamızda...

Sınır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 54.756 sinir haberi bulunmuştur.
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça YazılışıBakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinen Ayetel Kürsi birçok durumda okunabilen dualar arasında yer almaktadır. Özellikle sabah saatlerinde okunan Ayetel Kürsi duasının anlamı da bir o kadar etkileyicidir. Ayetin Türkçe olarak anlamını, Arapça olarak yazılışını ve faziletlerini merak ediyorsanız içeriğin devamını okuyabilirsiniz.
11.05.2021Ramazan
Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası ile barışın sesi Avrupa’da duyuldu
Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası ile barışın sesi Avrupa’da duyulduİmkânı kısıtlı çocuklara karşılıksız müzik eğitimi veren Yorglass Barış Çocuk Senfoni Orkestrası, barışın sesini Avrupa’da duyurdu. Avrupa Birliği Günü’ne özel hazırlanan ve AB ülkelerinde de yayınlanan programda orkestra, bir Romantik Dönem eserini dinleyiciyle buluşturdu.
11.05.2021Kültür Sanat
Gözyaşımız neden tuzludur?
Gözyaşımız neden tuzludur?Üzüldüğümüzde, sinirlendiğimizde ve bazen mutluluktan ağlarız. Ağlayınca da damla damla gözyaşı dökeriz. Peki, ağladığında gözyaşların hiç ağzına kaçtı mı?
11.05.2021Bilim ve Çocuk
Havayolları endüstrisinin görünümü pozitif
Havayolları endüstrisinin görünümü pozitifUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, küresel havayolları endüstrisinin görünümünü “pozitife” çevirdi.
11.05.2021Uzmanpara
Arefe Günü (yarın) PTT açık mı? 12 Mayıs 2021 Arefe Günü (çarşamba) ptt kargo çalışıyor mu?
Arefe Günü (yarın) PTT açık mı? 12 Mayıs 2021 Arefe Günü (çarşamba) ptt kargo çalışıyor mu?Yarın mübarek Arefe Günü idrak edilecek. Bu yıl 12 Mayıs 2021 Çarşamba gününe denk gelen arefe günü PTT açık mı sorusu ilgi görmeye başladı. Yarın PTT kargo çalışıyor mu sorusu da merak edilenler arasına girdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede tam kapanma süreciyle ile ilgili PTT bilsi de yer aldı. Peki arefe günü PTT açık mı? 2021 Arefe Günü PTT kargo çalışıyor mu?
11.05.2021Gündem
Son dakika... İsrail, Gazze'nin tek ticari sınır kapısını da kapattı!
Son dakika... İsrail, Gazze'nin tek ticari sınır kapısını da kapattı!Gelen son dakika haberine göre, İsrail, abluka altındaki Gazze'nin tek ticaret sınır kapısı Kerem Ebu Salim'i de ikinci bir emre kadar kapattığını duyurdu. İsrail, dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, ikinci bir emre kadar Gazze'deki insan geçişinin yapıldığı Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı'nı da kapadığını duyurmuştu.
10.05.2021Dünya
Caz Yapma Ne Demek? Caz Yapma Deyimi Hangi Anlamda Kullanılır?
Caz Yapma Ne Demek? Caz Yapma Deyimi Hangi Anlamda Kullanılır?Caz müziği, 20. yüzyılın başında Amerika'da ortaya çıkmış bir müzik türüdür. Bu müzik türünde saksafon, piyano ve bateri gibi farklı enstrümanların bir arada kullanılır. Günümüzde caz kelimesi, sözlük anlamı dışında da sıklıkla kullanılıyor. Argo sözlüklerin birçoğunda yer alan ve günlük hayatta sıklıkla kullanılan ''caz yapma'' ne demek? Caz yapma deyimi hangi anlamda kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Tilt Olmak Ne Demek? Oyunlarda Kullanılan Tilt Olmak Deyimi Ne Anlama Gelir?
Tilt Olmak Ne Demek? Oyunlarda Kullanılan Tilt Olmak Deyimi Ne Anlama Gelir?Tilt, doksanlı yıllarda hem ülkemizde hem de dünya genelinde popüler olmuş bir oyundur. Kabinin içindeki top, çeşitli yerlere çarptıkça farklı sesler çıkarır ve ışıklar yanar. Bu ses ve ışıklardan yola çıkarak oluşturulan tilt olmak sözü, son yıllarda en çok kullanılan deyimlerin başında geliyor. Oyunlarda kullanılan tilt olmak deyimi ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Tam kapanma uzayacak mı, ne zaman bitiyor 2021? Sokağa çıkma yasağı uzadı mı, tam kapanmadan kimler muaf? İşte, o tarih
Tam kapanma uzayacak mı, ne zaman bitiyor 2021? Sokağa çıkma yasağı uzadı mı, tam kapanmadan kimler muaf? İşte, o tarihTam kapanma ne zaman, hangi gün bitiyor soruları araştırılıyor. 17 gün sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Tam kapanma süreci 29 Nisan saat 19.00'da başladı. 17 gün sürecek olan tam kapanma ile ilgili detaylar merak konusu. Sokağa çıkma yasağının biteceği tarih ve 17 günlük tam kapanmadan muaf olanlar araştırılıyor. Peki tam kapanma uzatılacak mı, yasaklar ne zaman bitecek 2021? İşte tam kapanmadan muaf olanlar....
10.05.2021Gündem
İki arkadaş son yolculuklarına uğurlandı
İki arkadaş son yolculuklarına uğurlandıAksaray'ın Ortaköy ilçesinde serinlemek için baraj gölüne girerek boğulan 14 yaşlarındaki 2 çocuğun cenazeleri toprağa verildi.
10.05.2021Haberler
Aksaray'da baraj gölünde boğulan 2 çocuk toprağa verildi
Aksaray'da baraj gölünde boğulan 2 çocuk toprağa verildiAksaray'ın Ortaköy ilçesinde serinlemek için baraj gölüne girerek boğulan 14 yaşlarındaki 2 çocuğun cenazeleri toprağa verildi. Tören sırasında çocukların yakınları gözyaşlarına boğuldu.
10.05.2021Gündem
Navalny'yi tedavi eden doktor, ormanda kayıplara karıştı
Navalny'yi tedavi eden doktor, ormanda kayıplara karıştıRusya'daki Omsk bölgesinde bulunan ormanlık av alanından arazi aracıyla cuma günü ayrılan doktordan bir daha haber alınamadı. Doktorun bulunması için çalışma başlatıldı.
10.05.2021Dünya
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Zonklayıcı baş ağrısını ne geçirir? (Evde doğal çözüm önerileri)
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Zonklayıcı baş ağrısını ne geçirir? (Evde doğal çözüm önerileri)Baş ağrısı günlük hayatta en çok karşılaşılan sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca da baş ağrısına ne iyi gelir, şiddetli baş ağrısına evde çözüm yöntemleri nelerdir, baş ağrısını ne geçirir, iyi gelen şeyler nelerdir gibi sorular sık sık soruluyor. Zonklayıcı bir şekilde devam eden baş ağrısı günlük yaşantınızı kâbusa çevirebilir. Ancak evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle, yediğiniz birtakım gıdalarla baş ağrısını iyileştirebileceksiniz. İşte baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısına evde çözüm yöntemleri nelerdir, baş ağrısını geçiren yiyecekler nelerdir sorularına verilen cevaplar…
10.05.2021Alternatif Tıp
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlik
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlikİtalya’da bilim insanlarının araştırmasına göre pandemi döneminde çocuklarda evde hareketsiz yaşam ve yoğun teknoloji kullanımına bağlı olarak erken ergenlik vakaları arttı. Kız çocuklarında 8, erkeklerde ise 9 yaşından önce görülen ergenlik belirtilerine ‘erken ergenlik’ denildiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Canan Tanıdır, “Çocuğu hazır gıdalardan uzak tutun, teknoloji kullanımını sınırlayın, bilgisayar başında kalma sürelerini kısaltın. 15 yaşında önce de sosyal medya hesabı açmayın” dedi.
10.05.2021Haberler
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlik
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlik İtalya’da bilim insanlarının araştırmasına göre pandemi döneminde çocuklarda evde hareketsiz yaşam ve yoğun teknoloji kullanımına bağlı olarak erken ergenlik vakaları arttı. Kız çocuklarında 8, erkeklerde ise 9 yaşından önce görülen ergenlik belirtilerine ‘erken ergenlik’ denildiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Canan Tanıdır, “Çocuğu hazır gıdalardan uzak tutun, teknoloji kullanımını sınırlayın, bilgisayar başında kalma sürelerini kısaltın. 15 yaşında önce de sosyal medya hesabı açmayın” dedi.
10.05.2021Gündem
İş adamına eşinden yeni suçlama! Tahsis edilen villayı kullanılamaz hale getirdi
İş adamına eşinden yeni suçlama! Tahsis edilen villayı kullanılamaz hale getirdiİş adamı Tuncay Ç.'nin boşanma aşamasındaki eşi Jale Ç.'ye mahkeme kararıyla tahsis edilen Büyükçekmece'deki villa iddiaya göre kullanılmaz hale getirildi. Elektrik kablolarının ve suyun kesildiğini, ısıtma sisteminin kullanılmaz hale getirildiği öne süren ve eşini suçlayan Jale Ç.,"150 bin TL gibi bir masraf var. Ekonomik gücüm yok. Ben sadece 2 bin TL emekli maaşı alıyorum ve kızımla birlikte geçinmeye çalışıyorum" dedi.
10.05.2021Gündem
Komşuların 'inat merdivenleri'
Komşuların 'inat merdivenleri'TRABZON'un Çaykara ilçesindeki Akdoğan Mahallesi'nde, komşu olan Hanefi Men ve Şerafettin Yıldız arasında, 10 yıl önce arazilerinde su kaynaklı anlaşmazlık yaşandı. O günden beri birbirleriyle görüşmeyen komşu aileler, yamaçtaki evlerine, aralarında 1 metre mesafe olan 110 ve 87 basamaklı 2 merdiven yaptırdı. Zamanla arası düzelen komşular, şu günlerde ise birbirleriyle görüşse de kendilerine ait merdivenleri kullanmayı tercih ediyor.
10.05.2021Yaşam
Komşuların 'inat merdiveni! ‘Herkes kendi yolundan evine çıkıyor’
Komşuların 'inat merdiveni! ‘Herkes kendi yolundan evine çıkıyor’Trabzon’da komşu olan Hanefi Men ve Şerafettin Yıldız arasında, 10 yıl önce arazilerinde su kaynaklı anlaşmazlık yaşandı. O günden beri birbirleriyle görüşmeyen komşu aileler, yamaçtaki evlerine, aralarında 1 metre mesafe olan 110 ve 87 basamaklı 2 merdiven yaptırdı. Zamanla arası düzelen komşular, şu günlerde ise birbirleriyle görüşse de kendilerine ait merdivenleri kullanmayı tercih ediyor.
10.05.2021Gündem
Danimarka heyeti YPG ile görüştü
Danimarka heyeti YPG ile görüştüİsveç Savunma Bakanı Peter Holtqvist’un, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı DSG/YPG’nin elebaşlarından Şahin Cilo kod adlı Mazlum Abdi ile görüntülü görüşme yapmasının ardından Danimarka Dışişleri Bakanlığı da bölgeye bir heyet gönderdi.
10.05.2021Dünya
Aynı gün doğmuşlar! Yürek dayanmaz
Aynı gün doğmuşlar! Yürek dayanmazAksaray'ın Ortaköy ilçesinde serinlemek için baraj gölüne giren 14 yaşlarındaki 2 çocuğun cansız bedenlerine ulaşıldı. Cansız bedenleri 5 metre aralıklarla bulunan 14 yaşlarındaki Muhammet Sevim ile arkadaşı Ahmet Bektik'in, aynı gün aynı hastanede doğdukları öğrenildi.
10.05.2021Gündem
Gece operasyonuyla yaşama geri döndü
Gece operasyonuyla yaşama geri döndüBir süredir yaşadığı şiddetli baş ağrıları nedeniyle baygınlık geçiren 52 yaşındaki Gülseren Dede’nin beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı.
9.05.2021Ege
Feci olay! Annesiyle tartıştıktan sonra odayı ateşe veren kişi öldü
Feci olay! Annesiyle tartıştıktan sonra odayı ateşe veren kişi öldüHatay'da, annesiyle tartıştıktan sonra bulunduğu odayı ateşe veren kişi yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen anne Fatma D. ve yakınları sinir krizi geçirdi.
9.05.2021Gündem
Çocuklarına 4 yıl sonra kavuştu
Çocuklarına 4 yıl sonra kavuştuABD’de Donald Trump dönemi göçmen politikasının mağdurlarından olan Honduraslı Keldy Mabel Gonzales Brebe, çocuklarına 4 yıl aradan sonra ilk kez sarıldı.
9.05.2021Dünya
Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! Toplam 40 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! Toplam 40 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Bugüne kadar Eren operasyonlarıyla 3'ü kırmızı, 6'sı turuncu, 1'i gri kategoride, 2'si bölgede yönetici düzeyinde terörist etkisiz hale getirildi. Buna dün gece Hakkari'de etkisiz hale getirilen teröristleri de eklediğimiz zaman Eren operasyonlarında toplam 40 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu."
9.05.2021Siyaset
Beşiktaş'ta sarı kart alarmı! Tam 4 isim sınırda
Beşiktaş'ta sarı kart alarmı! Tam 4 isim sınırdaŞampiyonluk yolundaki en güçlü aday konumunda olan siyah beyazlılarda Galatasaray derbisi öncesinde 4 futbolcu sarı kart sınırında.
8.05.2021Beşiktaş

Benzer Haber Etiketleri

aksaraytam kapanmanedirne demekanlamı

Sınır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.