Geri Dön

CNN Türk muhabirinin enkazdan alıp test ettiği parça 'yok artık' dedirtti

Elazığ'daki depremin ardından bölgede yayın yapan CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk, enkaz halindeki bir binadan alınmış moloz parçasının dayanıklılığını test etti. Muhabirin yere vurduğu moloz parçasının ilk darbede paramparça olması dikkat çekti.

 

Elazığ'da yaşanan 6,8'lik depremin ardından olay yerinde arama kurtarma ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor. CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk'ün yıkılan binanın enkazından aldığı moloz parçasının tek hamlede parçalanması ihmal iddialarını güçlendirdi.

CNN Türk muhabiri, vatandaşlarla binaların ne kadar dayanıklı olduğu konusunda röportaj yaparken, enkazdan alınan demire tutunmuş beton parçasının yere vurulduğu ilk anda paramparça olması muhabirin ve vatandaşlarını tepkisini çekti. Muhabir Öztürk, "Bunu kırmak için kendimi çok zorlamadım, attım ve elimde incecik bir demir kaldı" ifadelerini kullandı.

Öte yandan olay yerindeki vatandaş, binaların yapımında kullanılan demirlerin çok güçsüz olduğunu savundu.

 

Balkondan atlayan kocasını son anda yakaladı ancak kurtaramadıKayseri'de 5'inci kattaki evinin balkonunda intihara kalkışan inşaat bekçisi Saadettin K. (55) eşinin kendisini tutmaya çalışmasına rağmen aşağıya düşerek yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber