Geri Dön

75 yaş ve üzeri aşı randevusu alma ekranı | Covid aşı randevusu nereden alınır?

Aşı randevusu nasıl alınır? Covid-19 aşılama programı kapsamında sağlık çalışanları ile başlayan aşılama devam ediyor. Son Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca 75 yaş ve üzeri vatandaşların aşılamasına başlandığını duyurdu. Aşı olacak kişilerin randevu alarak aşılarının yapılacağı belirtildi. Peki, aşı randevusu nasıl alınır?

75 yaş ve üzeri aşı randevusu alma ekranı | Covid aşı randevusu nereden alınır?

Covid-19 aşılama işlemleri devam ediyor. Hekimler ve sağlık çalışanlarının aşılanmasının ardından 90 yaş üzeri vatandaşlar ve 80 yaş üzeri vatandaşlar sırayla aşılama işlemleri tamamlandı. Yapılan son açıklamaya göre 75 yaş ve üstü vatandaşların aşılamasına başlandı. Bakan Koca 75 yaş ve üzeri vatandaşların randevu alarak aşılanabileceğiniz belirtti. Peki, aşı randevusu nasıl alınır?

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Koronavirüs aşısı olacak 75 yaş üzeri vatandaşlar e-Nabız ya da MHRS sistemi üzerinden aşı hakları olup olmadığını sorgulamaları gerekiyor. Aşı hakkı olan vatandaşlar randevu oluşturabilecekler.

Aşı randevusu almak için MHRS üzerinden randevu oluşturmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak hastane ve hekim seçimi yapabiliyorsunuz. Covid-19 aşı seçeneği ile ilgili gerekli bilgilerin doldurulması ile birlikte aşı randevusu oluşturabilirsiniz.

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi. Erdoğan, "Avrupa'dan Kafkaslara, Orta Doğu ve Afrika'ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz" sözlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet