E-Nabız

E-Nabız

Son dakika e-nabız haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan e-nabız gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan e-nabız haber sayfamızda...

E-Nabız

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 505 e-nabız haberi bulunmuştur.
E-Nabız Giriş ve Kayıt Olma: E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?
E-Nabız Giriş ve Kayıt Olma: E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır? Sağlık verilerinin tek bir platformda toplandığı e-Nabız sayesinde vatandaşlar, randevu bilgileri, tahlil sonucu, ilaç, rapor, tıbbi özgeçmiş ile ilgili bütün bilgilerine ulaşabiliyor. Telefon ya da bilgisayar üzerinden e-nabız platformuna giriş sağlanabiliyor. Fakat e-Nabız’a giriş yapabilmek için öncelikle kayıt olmak gerekiyor. Sağlık verilerinin tek bir alanda toplandığı bu platforma kayıt işlemi e-Devlet üzerinden de yapılıyor. E-Nabız şifresi nasıl alınır? E-Nabız giriş ve kayıt olma ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Gündem
AUZEF sınav giriş belgesi 2022 yayımlandı mı? AUZEF sınav tarihleri ne zaman?
AUZEF sınav giriş belgesi 2022 yayımlandı mı? AUZEF sınav tarihleri ne zaman?2022 AUZEF sınav tarihleri ve giriş belgesi için gözler İstanbul Üniversitesi'nde! İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler, AUZEF sınav giriş belgesi için arayışa geçti. 2022 AUZEF sınav tarihleri ise merak konusu oldu. Peki AUZEF sınav giriş yerleri belgesi yayımlandı mı? AUZEF sınav tarihleri ne zaman?
12.04.2022Gündem
AUZEF sınav yerleri belli oldu mu? AUZEF sınav giriş belgesi ve sınav tarihleri sorgulama 2022
AUZEF sınav yerleri belli oldu mu? AUZEF sınav giriş belgesi ve sınav tarihleri sorgulama 2022AUZEF öğrencileri, sınav hazırlıklarını tamamlıyor. Bu süreçte ise AUZEF sınav giriş belgesi araştırmalarına da devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, Bahar Dönemi ara (vize) sınavları için giriş yerlerini duyurdu mu? AUZEF sınav tarihleri ne zaman? 2022 AUZEF sınavları hakkında son gelişmeleri haberimize ekledik. Aynı zamanda, 16-17 Nisan 2022 AUZEF Ara (Vize) Sınavı ve 17 Nisan 2022 ALES/1 Sınavı’na Girecek Öğrencilerimiz İçin Önemli Duyuru yayımlandı. İşte ayrıntılar...
11.04.2022Gündem
Kovid-19 olan adaylar sınava girebilecek
Kovid-19 olan adaylar sınava girebilecekPandemi döneminde yapılan sınavlarda HES kodu bilgisiyle sınavlara başvuru yapıldığı için Kovid-19 pozitif olan adaylar takip edilebiliyordu. Ancak HES kodunun kalkmasıyla bu adayların nasıl sınava gireceği konusunda belirsizlik vardı.
11.03.2022Eğitim
E-Nabız Barkod No Nedir, Ne İşe Yarar? E-Nabız Barkod No Nereden Alınır?
E-Nabız Barkod No Nedir, Ne İşe Yarar? E-Nabız Barkod No Nereden Alınır?E-nabız barkod no birçok kişi tarafından sık sık araştırılan konulardan biridir. Özellikle birçok kişi tarafından kullanılan bir site olmasından dolayı araştırılan konular arasındadır. Bu bakımdan E-nabız barkod no nedir öğrenebilir ve ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. E-nabız barkod no nedir, ne işe yarar? E-nabız barkod no nereden alınır tüm detayları ile derledik.
22.02.2022Eğitim
Evden online muayene! Sistemin detayları ilk kez ortaya çıktı
Evden online muayene! Sistemin detayları ilk kez ortaya çıktıDR. e-Nabız uygulaması sayesinde, karantinadaki koronavirüs vakaları, evinde online olarak doktor muayenesi olabiliyor. Test sonucu pozitif çıkanlar, SMS ile bilgilendirilerek sisteme yönlendiriliyor, “online muayene" randevusu alanlar, ilgili branştaki doktoru ile görüşme yapabiliyor. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, sistemin detaylarını ilk kez anlattı. Dr. Birinci, geçen yıl ocak ayında tüm Türkiye’de kullanıma açılan Dr. e-Nabız sayesinde, 10 binden fazla pozitif vakanın, izolasyonunu bozmadan evinde doktoru ile görüşebildiğini söyleyerek, en çok dahiliye, psikiyatri, çocuk hastalıkları ve fizik tedavi branşlarının ilgi gördüğünü kaydetti. Dr. Birinci, hedeflerinin, pandeminden sonra sistemin tüm vatandaşlar için kullanılabilir hale getirilmesi olduğunu belirterek, altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
10.02.2022Gündem
‘Vakalarda düşüş yakın’
‘Vakalarda düşüş yakın’İstanbul’da yükselme trendinin 2 hafta sürdüğünü, İzmir’de de aynı sürecin yaşandığını belirten Prof. Dr. Şener, “Hafta sonundan itibaren vakalar durağanlaşabilir ya da düşüşe geçebilir” dedi.
8.02.2022Ege
Yerli aşı Turkovac Denizli'de uygulanmaya başlandı
Yerli aşı Turkovac Denizli'de uygulanmaya başlandıYerli korona virüs aşısı Turkovac Denizli’de uygulanmaya başlandı. Turkovac aşısı olmak isteyen vatandaşlar randevularını alarak Denizli Devlet Hastanesi’nde aşılarını yaptırabilecek.
8.02.2022Gündem
Trabzon İl Sağlık Müdürü Usta: "Vakalarımız binin üzerinde seyrediyor ve gittikçe de artıyor"
Trabzon İl Sağlık Müdürü Usta: "Vakalarımız binin üzerinde seyrediyor ve gittikçe de artıyor"Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, kentte Korona virüs vakaların binin üzerinde seyrettiğini ve giderek arttığını söyledi.
3.02.2022Gündem
ASKERLİK YERİ nasıl sorgulanır? Bedelli askerlik celp yerleri e-Devlet
ASKERLİK YERİ nasıl sorgulanır? Bedelli askerlik celp yerleri e-DevletBedelli askerlik yerleri e-devlet üzerinden sorgulanıyor. 28 Ocak tarihinde açıklanacağı duyurulan askerlik yerleri erişime açıldı. Şubat/Mart 2022 döneminde sevke tabi yükümlülerin sınıflandırma sonuçları nasıl sorgulanır?
30.01.2022Gündem
Bedelli askerlik yerleri belli oldu mu? 2022 Bedelli askerlik sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama ekranı e - Devlet
Bedelli askerlik yerleri belli oldu mu? 2022 Bedelli askerlik sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama ekranı e - DevletMilli Savunma Bakanlığı, Bedelli askerlik yerlerinin açıklanma tarihini paylaştı. Askere gidecek olan vatandaşlar ise arayışa geçti. Bedelli askerlik yerleri belli oldu mu? 2022 Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte bedelli askerlik yerleri sorgulama ekranı e Devlet...
25.01.2022Gündem
Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı? 2022 Askerlik yerleri e-Devlet sınıflandırma sonucu sorgulama ekranı...
Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı? 2022 Askerlik yerleri e-Devlet sınıflandırma sonucu sorgulama ekranı...Bedelli askerlik yeri sorgulama! Bedelli askerlik adayları büyük bir heyecanla askerlik yerlerini öğrenmek istiyor. Milli Savunma Bakanlığı tarihleri adaylarla paylaşmıştı. Bu tarihi anımsamayanlar şimdi "Askerlik yerleri açıklandı mı, bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?" diye soruyor.
23.01.2022Gündem
Turkovac aşı içeriği, yan etkileri nelerdir? Turkovac randevu alma e Nabız sorgulama ekranı 2022
Turkovac aşı içeriği, yan etkileri nelerdir? Turkovac randevu alma e Nabız sorgulama ekranı 2022Koronavirüse karşı üretimi gerçekleştirilen Turkovac aşısı hakkında meraklı arayış devam ediyor. Vatandaşlar Turkovac aşı içeriği, yan etkileri hakkında bilgi almak istiyor. Peki Turkovac aşı randevusu alınıyor mu? İşte e Nabız sorgulama ekranı...
12.01.2022Gündem
MSB duyurdu... 2022 Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
MSB duyurdu... 2022 Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?Şubat ayında binlerce kişi 1 aylık bedelli askerlik görevini yerine getirecek. Günler ilerledikçe sınıflandırma sonuçlarının tarihi araştırılıyor. Sıkça "Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" sorusu geliyor.
9.01.2022Gündem
Aşı randevusu alma ekranı 2022: e-Nabız'dan aşı randevusu nasıl alınır?
Aşı randevusu alma ekranı 2022: e-Nabız'dan aşı randevusu nasıl alınır?Aşı randevusu ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Aşı olmak isteyenler aşı randevusunun alma ekranını araştırıyorlar. Peki aşı randevusu nasıl alınır? İşte e-Nabız giriş ekranı...
8.01.2022Gündem
Aşı kartı çıkarma 2022: Covid-19 aşı karnesi nasıl, nereden alınır? HES uygulaması / e-nabız aşı kartı ekranı...
Aşı kartı çıkarma 2022: Covid-19 aşı karnesi nasıl, nereden alınır? HES uygulaması / e-nabız aşı kartı ekranı...Aşı kartı ile ilgili son dakika aramaları sürüyor. Sağlık Bakanlığı iki doz aşısını olmuş kişiler için aşı karnesi özelliğini duyurdu. Bunun bir benzeri ise Avrupa'da hayata geçirildi. Vatandaşlar koronavirüs aşı kartı nasıl alınır, aşı karnesi nedir? sorularını araştırıyor.
7.01.2022Gündem
10 soruda çocuklarda COVID-19
10 soruda çocuklarda COVID-19COVID-19’un Omicron varyantının daha bulaşıcı olması, koruyucu önlemlerin ise toplum içinde sık sık gevşetilmesi nedeniyle özellikle son haftalarda vaka sayıları ciddi oranda arttı. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda da COVID-19’un ve bunun yanı sıra influenzanın da ciddi oranda artış gösterdiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. F. Ela Tahmaz Gündoğdu, anne-babalara COVID-19 ile ilgili önemli bilgiler verdi.
'Vakaların yüzde 52,3'ü İstanbul'da'
'Vakaların yüzde 52,3'ü İstanbul'da'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 vakalarında artışa neden olan Omicron varyantına ilişkin yazılı açıklama yaptı.
1.01.2022Gündem
Beşinci doz aşılama başladı
Beşinci doz aşılama başladı2 doz Sinovac, 2 doz Biontech aşısı olmuş ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçmiş bireyler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.
31.12.2021Haberler
Son dakika... Beşinci doz aşılama başladı
Son dakika... Beşinci doz aşılama başladıGelen son dakika haberine göre; 2 doz Sinovac, 2 doz Biontech aşısı olmuş ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçmiş bireyler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.
31.12.2021Gündem
Ankara Şehir Hastanesi'nde Turkovac uygulaması başladı
Ankara Şehir Hastanesi'nde Turkovac uygulaması başladıYerli Covid-19 aşısı Turkovac'ın özellikle hatılatma dozu olarak Ankara Şehir Hastanesi'nde uygulanmasına başlandı.
30.12.2021Gündem
Dünyada ilk kez Ankara'da geliştirildi! Kıtalar ötesinden talep alıyor
Dünyada ilk kez Ankara'da geliştirildi! Kıtalar ötesinden talep alıyorTürk mühendislerin yerli imkanlarla ODTÜ Teknokent'te geliştirdiği ve hastaneye gitmeye gerek kalmadan evde solunum fonksiyon testi yapma imkanı sağlayan cihaz (spirometre), 55'e yakın ülkeden yoğun talep alıyor. "Dünyanın ilk ultrasonik ev tipi spirometresi", astım, KOAH, kistik fibrozis hatta koronavirüsü atlatanlar gibi kronik akciğer hastalıklarında, hastane ile aynı standartta evde test yapma imkanı tanıyor.
21.12.2021Teknoloji
İngilizler Türkiye’nin dijital sağlık sistemine talip oldu
İngilizler Türkiye’nin dijital sağlık sistemine talip olduİstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye – Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu’nda Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci Türkiye’deki dijital sağlık altyapısı ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Oturum moderatörü ve İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu (NHS) yetkililerinden Dr. Masood Ahmed, sunumun ardından Türkiye’nin dijital sağlık altyapısına hayran kaldıklarını dile getirerek "Bize de öğretin" talebinde bulundu. Demirören Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Dr. Birinci, dünyanın pekçok ülkesinden başta e-Nabız uygulaması olmak üzere, Türkiye’nin dijital sağlık altyapısını öğrenmek için talep olduğunu, İngilizlerin de yıllardır milyarlarca Sterlin harcama yapmasına rağmen böylesine entegre bir dijital altyapı kuramadıklarını kaydetti.
3.12.2021Teknoloji
Aşı randevusu nasıl alınır/iptal edilir? Biontech 3. doz aşı randevusu alma e devlet
Aşı randevusu nasıl alınır/iptal edilir? Biontech 3. doz aşı randevusu alma e devletAşı randevusu nasıl alınır, nereden alınır? İki doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz Biontech onayı geldi. Biontech aşısı 3. doz olacaklar aşı randevusu nasıl alınır araştırıyor. İşte aşı randevusu alma, iptal etme gibi merak edilen detaylar.
16.11.2021Gündem
Aşı randevusu nereden ve nasıl alınır? Hatırlatma dozu nedir, kimler 3'üncü doz aşı randevusu alabilecek?
Aşı randevusu nereden ve nasıl alınır? Hatırlatma dozu nedir, kimler 3'üncü doz aşı randevusu alabilecek?Aşı yaşı kaça indi? BioNTech üçüncü doz aşı randevuları 60 yaş ve üzeri için kısa süre önce başlamıştı. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardından 3. doz yani hatırlatma dozu için yeni gelişmeleri duyurdu. Peki, hatırlatma dozu ne demek, kimlere yapılır?
11.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

E-Nabız ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.