Geri Dön
GündemCübbeli ifade verdi

Cübbeli ifade verdi

“Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” diyen “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.

Cübbeli ifade verdi

Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yurt genelinde 2 bin civarında selefi yanlısı derneğin silahlandığını öne sürmüş, “İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birbirini öldürür bu Müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. Mutlaka kontrol edilmesi lazım” iddiasında bulunmuştu.

Bu sözler üzerine İçişleri Bakanlığı’ndan iddialara kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığı, terör ve istihbarat birimlerinin tahkikata başladığı açıklaması yapılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu gelişmeler üzerine Ahmet Mahmut Ünlü’yü bilgisine başvurulmak üzere ifadeye çağırmıştı. Ünlü, dün sabah büyük bir gizlilik içerisinde Fatih Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde bir saate yakın ifade veren Ünlü, daha sonra emniyetten ayrıldı.

Eskişehir'de feci kazaEskişehir'in Sivrihisar ilçesinde, hafif ticari araçla tırın çarpışması sonucu aynı aileden 2 kişi öldü, 3 kişi ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet