Geri Dön

Cumartesi pazar marketler açık mı? 27-28 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

YKS'den dolayı hafta sonu belirli saat aralığında sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Haftanın ortasına gelinmesiyle birlikte cumartesi ve pazar uygulanacak yasak saatlerinde marketlerin açık olup olmayacağı araştırılıyor. İşte sokağa çıkma yasağında marketlerin çalışma durumu ile bilgiler...

Cumartesi pazar marketler açık mı? 27-28 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler açık mı?

27 ve 28 Haziran 2020 Cumartesi-Pazar günlerinde sınırlı sokağa çıkma yasağı olacak. İçişleri Bakanlığı LGS ve YKS Tedbirleri genelgesini yayımladı. Genelge sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili bilgiler, açık olaca iş yeri, işletme ve kurumlarla ilgili detaylar yer aldı. Peki hafta sonu marketler açık mı?

HAFTA SONU MARKETLER AÇIK MI?

Genelgede şu detaylar yer aldı;

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecektir.)

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN?

27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Bakan Akar'ı Kiev'de duygulandıran "not"Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de 33 Türk askerinin şehit olduğu saldırının ardından Ukraynalı yaşlı bir kadının Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliğinin kapısına karanfil ile bıraktığı, Türk askerine başarı dilediği notu okuyarak, "Türkiye ve Ukrayna arasındaki dostluğun en güzel örneği." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber