Gündem 'Cumhur İttifakı'nın karşısında kardeşlik ittifakı var'

'Cumhur İttifakı'nın karşısında kardeşlik ittifakı var'

13.03.2024 - 16:47 | Son Güncellenme:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Cumhur İttifakı'nın karşısında kardeşlik ittifakı var. Ülkesini sevenlerin milletine sahip çıkanların ittifakı var. Bizim ittifakımız Türkiye ittifakı. Yağmur gibi oyları sandıkta buluşturun" şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakının karşısında kardeşlik ittifakı var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Ödemiş Hükümet Konağı önünde halk buluşmasına katıldı.

Haberin Devamı

Konuşmasında partisine bağlılığından söz eden Özel, mevcut Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'i örnek göstererek "Ben, dedesi, babası CHP'li birisiyim. 1999'da parti baraj altı kaldı. Manisa'da düşük oy aldı. O gün de CHP'liydik. Damarımızdan CHP'nin renkleri akar. Bir partili Mehmet Eriş gibi olmalı. Bir emekli öğretmen ve 10 yıldır hizmet ediyor. Bir görev emanet edilecekse onun gibi emanet edilmeli. Kendisine minnetlerimi sunuyorum. Partimin 8'inci genel başkanı olarak görevi bırakırken Mehmet Eriş'in iç huzurunda olmayı isterim. Aday gösterildiği gün herkes partili olur. Önemli olan görevi bırakırken partisi için çalışmaktır. Yeni adayımız Mustafa Turan ise hayvancılığı, çiftçiliği bilir. Sizin ekmeğinizi, kazandığınız işi yapa yapa gelmiş biridir. Bundan sonra Ödemiş'i haramdan ve yalandan korkan güzel insanlarla aynı coğrafyanın insanına emanet ediyoruz" dedi.

Haberin Devamı

'4 YIL BOYUNCA SEÇİM YOK, ACI REÇETE GELİYOR'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ile Mustafa Turan'ın Ödemiş için birlikte çalışacağını kaydeden Özel, başkan adaylarına güvendiğini belirterek Ödemiş'i hiç yalnız bırakmayacaklarını belirtti. 31 Mart seçimlerinde adaylarına destek isteyen Özel şöyle devam etti:

"31 Mart'tan sonra iktidar, 'Emekliye 10 bin lira veriyorum sesi çıkmıyor, çiftçi borcunu ödeyemiyor sesi çıkmıyor. İşçilerin aldığı maaş ay sonuna yetmiyor, sesi çıkmıyor' derse, 4 yıl boyunca seçim yok, acı reçete geliyor. Acı reçeteyi holdingler, zengin müteahhitler almıyor. Esnaf, çiftçi bu zorluklarla karşı karşıya kalıyor. 1 Nisan'da bu hükümet 'Bu kadar eziyet çektiler yine de oy verdiler' derlerse yapacak bir şey yok. Ama bir gün önce yapacak bir şey var. 31 Mart'ta sandık var. Bu bir yerel seçim. Çalışkan, dürüst insanlara ilçenizi emanet edeceksiniz. Ama ülkeyi yönetenlere mesaj verebileceğiniz bir seçim. Hayat pahalığından şikayeti olan herkes bir kırmızı ışık yakarsa o zaman bir ümit var. 31 Mart'ta yöneticilere sesimizi duyurmaya var mıyız?"

'EMEKLİNİN 5,5 ÇEYREK ALTIN KAYBI VAR'

Haberin Devamı

Konuşmasında iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Özel, "Recep Tayyip Erdoğan 3 Kasım 2002 günü iktidara geldi. Kendisi martta başbakan oldu. Geldiği gün bir emekli maaşı 1,5 asgari ücret düzeyindeydi. Tayyip Bey bu düzeni bozmasaydı, her yıl emekliyi enflasyona ezdirmeseydi, 1'e 1,5 düzenini bozmasaydı bugün 10 bin lira alan emekli 26 bin lira alacaktı. Ama bugün alınan para 10 bin lira. En düşük emekli maaşı ile Tayyip Bey geldiği gün 8 çeyrek altın alıyordu. Aldığınız 10 bin lira bugün 2,5 çeyrek altını zor alıyor. Arada 5,5 çeyrek altın kayıp var. Ödemiş'ten bir emekli bir çeyrek altını düşürse cebinden, bütün gün gezip arar, kahrolur. Recep Tayyip Erdoğan emekliyi enflasyona ezdirdiği için her emekli 5,5 çeyrek altını her ay kaybediyor" ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2015 yılında emekliye iki bayramda birer ikramiye sözü verdiğini hatırlatan Özel, "'Veremezsin' dediler. 7 Haziran'da emekli gücünü gösterdi oylarını AK Parti'ye vermedi. 1 Kasım'da yeniden seçime giderken 'Ben de vereceğim' dedi. 2018'de bin lira verdi, itiraz ettik. O beğenmediğimiz bin lira tam 24 kilo dana kıyması alıyordu. Bugün ikramiyeyi 3 bin lira yaptı, 6 kilo dana kıyma zor alınıyor" dedi.

Haberin Devamı

'SARAYDA BİR ASGARİ ÜCRET 55 SANİYEDE HARCANIYOR'

Özel, ramazanda iftar sofrası ardından da bayram sofrası kurulacağını belirtip, "2018'den bugüne 16 kilo dana kıyması kayıp. Sorarım size 2018'den bugüne böyle bir kayba uğrayan hangi fabrikatör var? Ama 'Emekliye 7 bin lira verelim' dedim. 'Para yok' diyor. Beşli çeteye, müteahite, saraya var. Bir asgari ücret sarayda 55 saniyede harcanıyor. 10 bin liralık sizin maaşınız sarayın 26 saniyelik harcamasına denk geliyor. Her şeye para bulanlar emekliye para bulamıyor. Emekliye para yoksa emekliden Tayyip Bey'e oy var mı? Emekliler, emekçiler sakın unutmayın; sizi ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi var o da CHP'dir" ifadelerini kullandı. Üniversite öğrencilerine verilen kredilerle ilgili de konuşan Özel, "Recep Tayyip Erdoğan ilk geldiğinde üniversiteliye verdiği kredi 300 TL'ydi. Bugün 2024 yılında verdiği kredi 2 bin TL. 300 TL nere 2 bin TL nere? 2014'de o parayla 333 tane gevrek alınıyordu bugünkü 2 bin TL ile 200 gevrek alınıyor. Öğrencinin cebinden her gün 133 gevrek çalıyorlar. Boyoza baktım 2014'te 60 kuruş. 300 liralık krediyle 500 boyoz alabiliyorlardı. Boyoz 10 lira şimdi 200 tane alabilir. Öğrencinin cebinden 300 tane boyozu Erdoğan almıştır."

Haberin Devamı

Cumhur İttifakının karşısında kardeşlik ittifakı var

‘TAYYİP'İ ÜZMEYEN İSTATİSTİK KURUMU'

Özel sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye İstatistik Kurumu neyin kısaltmasıdır? 'Tayyip'i üzmeyen istatistik kurumu'. Emekliyi üzüyor. Çünkü siz zammı onun ilan ettiği enflasyona göre alıyorsunuz. TÜİK hesabıyla geçen ay fiyatlar 4,53 artmış. 118 ülkenin yıllık enflasyonundan fazla bir aylık enflasyonumuz. Hal böyle olunca faizler tırmandı, insanlar ev araba alamaz oldu. Bugün 3 milyon liralık ev için ayda 100 bin lira taksit ödemen lazım. Bugün evi olmayanın ev almasının iki çaresi var. Ya piyangodan para çıkacak ya da uzaktan bir miras kalacak. Böyle yoksulluk varken uzaktan zengin akraba da gelmez."

'EN GÜÇLÜ İTTİFAK BİZİZ'

Türkiye'de genç işsizliğin arttığını söyleyen Özel, "Bu ülkenin güzel gençleri dünyanın başka ülkelerinde hayal kuruyor. İşte beka sorunu budur. Gençlerin umudu olmak durumundayız. Onlara sahip çıkmak, iş bulmak ve bu ülkeye bağlamak durumundayız" dedi. Cumhur İttifakı'nın HÜDA PAR ile iş birliği yaptığını öne süren Özel, "Bu korku, şantaj, küfür ittifakının karşısında güçlü bir ittifak var. İçlerinde sosyal, milliyetçi, muhafazakar demokratları var. Bizim adımız 'Türkiye ittifakı.' Türkiye ittifakının renkleri ay yıldızlı, al bayrağın renkleridir. Türkiye gol atınca ayağa kalkan herkes, bu memleketin varlığını, birliğini savunan herkes Türkiye ittifakındadır. En güçlü ittifak biziz. Ödemiş kazanacak, Türkiye kazanacak" açıklamalarında bulundu.

TİRE'DE KOOPERATİFÇİLİK MODELİ

Ardından Tire ilçesinde partisinin ilçe başkanlığı önünde halka seslenen Özel, "Yağmur berekettir, gelecek güzel günlerin habercisidir. Tire'yi memleketimiz biliyoruz. 31 Mart'ta Tire'de büyük bir heyecan var. Tire, 'İşim gücüm Tire' diyen 39 yaşındaki adayımız Hayati Okuroğlu'na belediyeyi teslim etmek için gün sayıyor" dedi. Özel, Tire adayı Okuroğlu'nun anket sonuçlarına göre 4 puan önde gittiğini belirterek şöyle devam etti:

"Tire'de artık halkçı bir belediye olsun isteyen kim varsa esnafı, emekliyi, çiftçiyi destekleyecek bir belediye başkanı için Hayati Başkanı destekleyecek. Tire'de bütün Türkiye'nin örnek aldığı Tire Süt Kooperatifi var. Bu, Karaoğlan Ecevit'in partimize emanet ettiği güçsüzlerin güçlülere karşı omuz omuza verdiği hem kazandığı hem kazandırdığı bir yönetim biçimi. 'Tire Süt Kooperatifi' deyince Aziz Kocaoğlu'na bir selam yolluyoruz. Aziz Başkan, Tunç Başkan'a devretti. O da 1 Nisan itibariyle görevi bir başka güçlü kooperatifçiye, kalkınmanın kırsaldan başladığına inanan birisine artık İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni devredecek."

'ÇİFTÇİLERİN 178 MİLYAR ALACAĞI VAR'

Çiftçilerin sorunları olduğunu dile getiren Özel, "Avrupa Birliği fonlarının yüzde 35'ini doğrudan tarımı destekleme projelerine veriyor. AB fonlarının iki euro'sundan bir euro'su çiftçiye ayrılmış. Türkiye'de iki liranın birini bırakın, kanuna göre milli gelirin yüzde 1'i çiftçilere verilmek zorunda. Geçen sene bu yüzde 1'in karşılığı 263 milyar ediyordu sadece 85 milyar verdiler. Çiftçilerin, 178 milyar alacağı var. Kur korumalı mevduat hepimizin sırtından zenginlere verilen farktır. Kur korumalı mevduatın toplamı 152 milyar" ifadelerini kullandı.

'OY VERENLER PİŞMAN OLDU'

Özel, seçim çalışmaları kapsamında daha sonra Bayındır ilçesinde halkla buluştu. Özel, "Adayımız Davut Sakarsu Başkan Bayındır'a sahip çıkmak için gün sayıyor. Karşımızda Cumhur İttifakı var. Onlara oy verenler iyi olsun diye verdiler ama pişman oldular. Yoksul kaldılar, borçlarını ödeyemez hale geldiler. Cumhur İttifakı'nın karşısında kardeşlik ittifakı var. Ülkesini sevenlerin milletine sahip çıkanların ittifakı var. Bizim ittifakımız Türkiye ittifakı. Yağmur gibi oyları sandıkta buluşturun" dedi.

'HERKESE EŞİT HİZMET SUNACAĞIZ'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay da konuşmasında şunları söyledi: "Belediye başkanı olduktan sonra Küçük Menderes'e atlas şantiyesini kuracağım. Beklediğiniz yol hizmetini en kısa sürede yerine getireceğim. Su fiyatlarında iki yıl içinde en uygun su veren belediye olacağız. İzmir'in köyleri, ilçeleri ve merkezi ile tüm kardeşlerimize hizmet edeceğiz. İlçe belediye başkan adaylarımızla birlikte, herkese eşit hizmet sunacağız. Biz size hizmet etmek için buradayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinde kahramanların toprağında, 1 Nisan'dan itibaren yeni bir hikaye yazmak üzere yoldaşımız olmaya var mısınız?" diye konuştu.

'MENDERES'TE HALKLA BULUŞTU'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'in Menderes ilçesinde halkla buluştu. Programa CHP İzmir Büyükşehir Belediye başkanı adayı Cemil Tugay, CHP Menderes Belediye başkan adayı İlkay Çiçek, CHP Menderes İlçe Başkanı Hakan Karakurt da katıldı. Buluşmada konuşan, Özel, "2019 yılında Menderes'te Mustafa Başkanımızla belediyeyi kazandık. Ardından Adalet ve Kalkınma Partisi birçok ilçemizde olduğu gibi burada da Menderes'e huzur vermedi. Ardından görev değişiklikleri yaşandı. Hala daha bir vekil belediye başkanımızla göreve devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler seçildiklerinde, bütün Türkiye'de daha önceki belediye başkanlarının yapmış olduğu projelerin birer özetini, ardından detayını, ardından eğitimini alarak hızlı şekilde işe koyuluyorlar" diye konuştu.

'SEÇİME KADAR YAPILAN İŞLERİN BEDELİNİ YOKSULLAR, EMEKLİLER, ÇİFTÇİLER ÖDEDİ'

Konuşmasında enflasyona değinen Özel, "Maalesef hepimizi en şiddetli sıkıntıyı sokan şey enflasyon ve hayat pahalılığı. Pandemi döneminde bütün dünyada enflasyon sorunu yaşandı. Bütün ülkelerde enflasyon yükseldi. Bütün ülkeler enflasyona faiz silahını kullanarak tedbir aldılar. Avrupa Birliği ülkelerinde yüzde 2-3 olan enflasyon 6'ya kadar çıktı. Oradan döndü İskandinav ülkelerinde benzer şeyler yaşandı. Amerika'da yüzde 9'dan döndürdüler. Fakat Türkiye'de kimseleri dinlemeyen, 'Her şeyi ben bilirim' diyen, ‘ekonomiyi de ben bilirim’ diyen birisi dedi ki, 'Esas enflasyon sebep, faiz sonuç değildir. Faiz sebeptir, enflasyon sonuçtur.' Bütün dünya faizleri enflasyonun biraz üstüne kadar koyup, paranın başka yere kaçmasını engelleyip, doların artışını engelleyip fiyatların fazla artmasını engellemek için 1-2 puan yukarıda faiz verirken bir baktık bizimki inadına faizleri indirdi. O faizi indirdi dolar fırladı, fiyatlar fırladı. Ev fiyatları, kira fiyatları fırladı. Seçime kadar yapılan o işlerin bedelini en çok da yoksullar ödedi, emekliler ödedi, çiftçiler ödedi" dedi.

'KONUT FİYATLARINDA İZMİR EN ÇOK ARTIŞIN OLDUĞU İLLERDEN BİRİ'

"Türkiye'de konut fiyatlarında İzmir en çok artışın olduğu illerden biri" diyen Özel, şöyle devam etti:

"İzmir'de kiralar ilçesine göre 15 binle 20 bin lira arasında değişiyor. Oysa asgari ücret zaten 17 bin lira. Bir kişinin asgari ücretle çalışması ve aynı zamanda kendi evinde kirada oturması bile artık mümkün değil. Çok kötü bir ev bulunsa, 10-12 bin lira kira verirse geriye kalan 5 bin lirayla kim geçinebilir? Emeklilerimiz çok ciddi sıkıntıdalar."

Emeklilerin, ikramiyelerini Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde aldığını vurgulayan Özel, "2018'de bin lira verdiler. 3 yıl gecikmeli. Beklediler, beklediler, seçime birkaç ay kala bin lira verdiler. Biz o bin lirayı beğenmedik. Dedik ki 'Sizin en az asgari ücret vermeniz lazım' Bize 'Bin lira yeter' dediler. O gün bizim o beğenmediğimiz bin lira 24 kilo dana kıyma alınıyordu. Bugün verdikleri 3 bin lira ile gidin kasaba 6 kilo dana kıyma alamazsın" ifadelerini kullandı.

'KEMAL ATATÜRK'ÜN MİLLETİN EFENDİSİ DEDİĞİ KÖYLÜYÜ PERİŞAN ETTİLER'

İktidara eleştirilerini sürdüren Özel, "Kemal Atatürk'ün milletin efendisi dediği köylüyü perişan ettiler" diyerek, şunları söyledi:

"Bakın Avrupa Birliği her iki liralık desteklemenin bir lirasını köylüler için ayırıyor. Bizimkilerin kanununa göre Milli Hasıla'nın yüzde 1'inin verilmesi lazım. O hesaba göre geçen sene çiftçilere verilmesi gereken destekleme tam olarak 263 milyar TL. Ancak verilen 85 milyar TL. 178 milyar TL çiftçiden, üreticiden, hayvancılık yapandan alınmış. Kur korumalı mevduata para koyan zenginlere 152 milyar TL verilmiş. Köprülerin geçiş garantilerine 162 milyar verilmiş. Ama çiftçi istediği zaman, köylü istediği zaman ona destekleme verilmemiş. Emekli istediği zaman ona 7 bin lira. Ek zam istedik, 'Para yok' dedi. Daha geçen mayısta, 'Oyu verin bana fiyatları düşüreceğim' diyen 19 liradan aldı mazotu, 42 lira yaptı. Yüzde 106 zam."

'MAZOTA ZAM OLUNCA İĞNEDEN İPLİĞE ZAM GELDİ'

Mazota zam olunca iğneden ipliğe her şeye zam geldiğini belirten Özgür Özel, "En büyük sorun da tarlaya giderken, tarlayı sürerken, ürününü toplayıp satmaya getirirken mazot yakan çiftçi yaşıyor. Bu şartlar altında çiftçinin de emeklinin de emekçinin de yaşamını sürdürmesi mümkün değil. 3 milyon hektar toprak artık ekilmiyor, dikilmiyor. Çiftçilerin bankalara olan borçları, bir sene içinde tam yüzde 445 arttı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurmuş ama genel başkanlara, genel başkan yardımcılarına, milletvekillerine parti meclis üyelerine emanet etmemiş. Orduya, genel kurmay başkanına, başkomutanına da emanet etmemiş. Gençlere emanet etmiş. Madem öyle, genç aday İlkay Çiçek'i de bütün Cumhuriyetçilere, Atatürkçülere bütün Mendereslilere emanet ediyorum" dedi.

Hem İlkay Çiçek'in hem Cemil Tugay'ın bazen birlikte bazen de tek çalışacaklarına dikkati çeken Özel, "Ancak öncelikle Menderes'e bir engelli bakım merkezi yapacaklar. Çiftçiye destek projeleriyle ilgili bir merkez yapacaklar. Sosyal destekleri arttıracaklar. Ayrıca otopark sorununu çözecekler. Özel bir proje var ve açılışına beni çağıracaklar; bu da Altıntepe'de çiçek mezadı yapacaklar. Bu güzel memleketi 100 yıl önce bu partinin kurucusu kurtardı, yine kurtaracağız, yine demokrasiyi kuracağız" diye konuştu.

'UMUT İTTİFAKIMIZIN ADI TÜRKİYE İTTİFAKI'DIR'

İlkay Çiçek'in 31 Mart sonrası 3 Nisan'da mazbatayı aldıktan sonra belediye kapısında ilk önce mal varlığı bildirimini asacağını söyleyen Özel, "Cemil Başkan zaten ilan etti. Ama biz bu çağrımızı ifade ettik belediye başkanlarına; Mansur Başkan seçimleri beklemedi ve hemen ilan etti. Bir de Ankara'da AK Parti'nin adayı var. Ona da bugün 'AK Parti adayına Mansur Başkan mal varlığını ilan etti, siz de ilan edecek misin?' diye sormuşlar. 'Gerekirse ileride ilan ederim' demiş. Demişler 'niye oyalanıyorsun?', 'Mal bizim değil ki Allah'ın' diye cevap vermiş. Senin ne kadar malının olduğunu Allah biliyor da kuldan niye saklıyorsun? Cumhur İttifakı biliyorsunuz bir korku ittifakı. İkisi her geçen gün birbirine benzeyen birlikte hakaret eden birlikte küfreden birlikte tehdit eden şantaj yapan bir anlayışları var. 'Ramazanda bu dili bırakın. Biz zaten kimseye küfretmeyen, hakaret etmeyen, biz korkuyu değil, umudu örgütleyen, öfkeyi değil, neşeyi örgütleyen, ayrıştırmayan, birleştiren, şeytanlaştırmayan, kardeşleştiren, onu bunu ötekileştirmeyen, bütün toplumu kucaklayan bir partiyiz' dedik. Bundan sonra da öyle devam edeceğiz. Bu Cumhur İttifakı'nın renkleri koyu gri'dir, yağmur bulutu rengidir, kasvetlidir, memleketin üstüne çökmüştür. Ama karşısında çok güçlü bir ittifak var. İçinde sosyal demokratların olduğu, milliyetçi demokratların olduğu, muhafazakar demokratların olduğu, Türk'ün, Kürt'ün, Laz'ın, Çerkez'in ayrılmadan bütün demokratlarının olduğu çok güçlü bir ittifak var. Karşımızdaki korku ittifakının adı Cumhur İttifakı, bizim umut ittifakımızın adı Türkiye İttifakı'dır" dedi.

'EN AZ 25 BİN KONUT YAPACAĞIZ'

İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Cemil Tugay da konuşmasında, "İzmir'in yetiştirdiği evladı olarak 5 sene Karşıyaka'da belediye başkanlığı yaptıktan sonra İzmir'in 30 ilçesinde, bin 293 mahallesinde, köyünde, kasabasında kimseyi ayırt etmeden hizmet etmek için yola çıktım. İzmir, cumhuriyetin, kuruluşun şehridir. İzmir'in Atatürk'ün, Atatürkçülerin şehridir. Biz vatanımıza, milletimize sevdalıyız. Biz insanlarımıza inanıyoruz. Bu ülkeden hiç kimsenin gitmesini istemiyoruz. Gençlerimizin bu ülkede gelecek kurmasını istiyoruz. Emek harcayan herkesin emeğinin karşılığı değer bulsun istiyoruz. Kimse emekli oldu diye 3 kuruş maaşa mahkum edilmesin istiyoruz. Onurumuzu inciten her türlü muameleye, her türlü yanlış yönetime karşı buradayız. İzmir'e, İzmir'in insanlarına sahip çıkacağız. Ev almak zor mu ev yapacağız. Kira ödemek zor mu, onlara sosyal konut yapıp teslim edeceğiz. Söz verdim en az 25 bin konut yapacağız. Sözüm söz. Bu şehirde üreten ve çalışan herkesin yanında olacağız. Kırsalda üretim yapan çiftçilerin mallarını saklayabilmeleri için soğuk hava depoları yapacağız. Onların ürettikleri ürünler için işleme tesisleri yapacağız. Asfaltlanmadık yol bırakmayacağım. Köy yollarını teker teker asfaltlayacağım. Tarihe Cemil Tugay olarak geçeceğim, beni böyle hatırlayacaksınız.” açıklamasında bulundu.

İSMAİL UYGUR'U ANDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'in Menderes ilçesinin ardından geçtiği Torbalı da halkla buluştu. Özel, buradaki konuşmasında da "Torbalı'ya her geldiğimde büyük bir coşkuyla karşılanıyorum, Torbalı'dan büyük bir umutla ayrılıyorum. Torbalı'nın balkonları, esnafları, sokaktaki çocuklarına kadar herkeste seçim heyecanı gördüm. İsmail Uygur başkanımızı rahmetle anmak isterim. Torbalı İsmail başkanı seçti. İsmail Başkan sağlık sorunları yaşadı, talihsiz bir kaza geçirdi ve aramızdan ayrıldı. Acısını bir kere daha paylaşıyoruz" dedi.

'KOLTUK İÇİN DEĞİL ATATÜRK PARTİSİ İÇİN'

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin'in elini kaldıran Özel, "İsmail Başkanımızdan sonra bayrağı Mithat Başkanımız devraldı. CHP'nin bayrağını yere düşürmedi, hepimizi memnun eden bir ağabeylik ile belediyemize sahip çıktı. Başkanımız şimdi bizimle adaya ve kampanyaya destek veriyor. Çıkar için değil, koltuk için değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi için çalışıyor. Bizler onun emanetini bekçileriyiz" diye konuştu.

'TORBALI'YA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAK'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel daha sonra Ayrancılar Kapalı Pazar Yeri'nde düzenlenen iftar programına katıldı. Özel, buradaki konuşmasında Ayrancılar'a çok söz verildiğini ama tutulmadığını belirtip, "Hastane söz verip yapmadıklarını duydum. Üniversite sözü verilip tutulmadığını duydum. Çok sayıda yatırımın sözünün verilip yerine getirilmediğini duydum. Övünç Başkan kararlı. O Torbalı'ya pozitif ayrımcılık yapacak. Cemil Tugay Torbalı'ya, Ayrancılar'a pozitif ayrımcılık yapacak. Hep birlikte çalışacağız. Ayrancılar'da ne eksikse yerine getireceğiz" diye konuştu.