Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak? Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı başladı!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün beşinci kez toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telekonferans yöntemiyle gerçekleşecek kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacak. Şimdi binlerce yurttaş 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak?' sorusunu soruyor ve hangi kararların alınacağını merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak? Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı başladı!

Bugün 5. kez Cumhurbaşkanlığı Kabinesi gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki toplantıdan çok önemli kararlar çıkması bekleniyor. Bu nedenle büyük bir beklenti oluşmuş durumda ve halka 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak?' sorularına cevap bulmaya çalışıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLAMA YAPACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplanacak. Daha önce dört kez telekonferans yöntemiyle gerçekleşen kabine toplantısı, bugün de aynı yöntemle yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya, çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul’daki Tarabya Huber Köşkü’nden katılacak ve toplantının ardından kamuoyuna açıklamalarda da bulunacak. Kabine Toplantısı saat 15.00'te başladı. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat kaçta açıklama yapacağı henüz bilinmiyor.

YASAKLARDA ESNEME

Her bakanlık koronavirüs ile mücadelede yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönem hazırlıkları kapsamında bilgi verecek. Bu çerçevede “Normalleşmenin aşamaları” ve normalleşme sonrası atılacak adımlar da toplantıda ele alınacak. Özellikle tarım ve turizm sektöründe atılacak adımlar değerlendirilecek. Turizmde yaz aylarına yaklaşılması nedeniyle otellerde alınacak önlemler, uçuşların başlaması gibi tüm detaylar toplantıda değerlendirilecek. Özellikle bayram sonrasında restoran ve kafelerin gerekli önlemlerin alınarak belli şartlarda açılması konuları da toplantıda ele alınacak. 20 yaş altına ve 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da toplantıda değerlendirilecek. 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için belli saat aralıklarında sokağa çıkma izin verilmesi talep ediliyor.

UZAKTAN EĞİTİM SÜRESİ

Toplantıda uzaktan eğitim kararı da tekrar değerlendirilecek. Okulların açılmasının bir süre daha ertelenebileceği beklentisi hakim. Ayrıca okulların açılışının ertelenmesi halinde mezuniyetlerin nasıl olacağı ve sınav takvimi de ele alınacak konular olacak.

Hatay'da ölü balina yavrusu kıyıya vurduHatay'ın İskenderun ilçesi açıklarında 24 Şubat'ta görülen 12 metre uzunluğundaki balina yavrusu bugün ölü olarak kıyıya vurdu. Yavru balina incelendikten sonra İskenderun Teknik Üniversitesi'nin bahçesine gömüldü. İşte haberin ayrıntıları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet