Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'su' vurgusu! Rakamları paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'su' vurgusu! Rakamları paylaştı

22.03.2023 - 15:36 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Suyun önemine vurgu yapan Erdoğan, 'Ülkemizin bir damla suyunun boşa akıp gitmesine rıza göstermedik.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan su vurgusu Rakamları paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı; Cumhuriyet tarihinde yapılanların iki katından fazla barajı 21 yılda inşa ettik, ülkemizin bir damla suyunun boşa akıp gitmesine rıza göstermedik.

Haberin Devamı

Önümüzdeki yüzyılın en stratejik değeri olan su kaynaklarımızı korumak için sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz

EMİNE ERDOĞAN: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEMİZİ DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ SÜRDÜRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da suyun önemine dikkat çekerek bir mesaj paylaştı. Emine Erdoğan, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı; İklim değişikliğinin etkilerini tüm dünya ülkeleri gibi biz de yaşıyor, sonuçlarının ne kadar acı olduğunu bizzat tecrübe ediyoruz. Yaşadığımız her afet, ne yazık ki yaşam kaynağımız suyun değerini ve önemini yeniden hatırlatıyor.

İnanıyorum ki; doğayı, yalnızca geçmişten alınan bir miras değil, gelecekten alınmış bir emanet olarak gören bakış açısıyla, iklim değişikliğiyle mücadelemizi dünden daha güçlü sürdüreceğiz.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğandan su vurgusu Rakamları paylaştı