Geri Dön

Demirel'in cenazesine katılan tek HDP'li

9. Cumhurbaşkanı Demirel için Ankara'daki ilk tören evinin olduğu Güniz Sokak'ta yapıldı. Törende doktoru başta olmak üzere ona yakın isimler konuşma yaptı.

Demirel'in cenazesine katılan tek HDP'li

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in naaşı Güven Hastanesi'nden Güniz Sokak'taki evine götürülen Demirel'in naaşı az önce TBMM'ye getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Tansu Çiller gibi isimler başta olmak üzere devlet erkanı ve yabancı konuklar 9. Cumhurbaşkanı için TBMM'de hazır bulundu. HDP'den sadece Gaziantep Milletvekili Celal Doğan katıldı.

Kardeşi Şevket Demirel'in konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıktı. Erdoğan konuşmasından 'Süleyman Demirel, her bakımdan kendine has tarzı olan siyaset ve devlet adamıydı' dedi.

72 yaşındaki yaşlı kadın maske takmayanlar için gözyaşlarına boğulduTuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan maske denetiminde, vatandaşların maske kullanımları kontrol edildi. Denetimler sırasında 72 yaşındaki bir kadının vatandaşların maske takmamasına tepki göstererek gözyaşlarına boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber