Geri Dön
GündemDGS 2020 sınavı ertelendi! DGS yeni tarihi ne zaman, başvuruları ne zaman yapılacak?

DGS 2020 sınavı ertelendi! DGS yeni tarihi ne zaman, başvuruları ne zaman yapılacak?

DGS 2020 sınavı ertelendi. ÖSYM tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı için meraklı arayış devam ederken, ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den son dakika açıklaması geldi. DGS'nin yeni sınav tarihi duyuruldu. DGS adayları ise, DGS ne zaman uygulanacak arayışına geçti. İşte DGS 2020 yeni sınav tarihi...

DGS 2020 sınavı ertelendi! DGS yeni tarihi ne zaman, başvuruları ne zaman yapılacak?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB'in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak." dedi. Bu sınavlar arasında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) da yer aldı. Önlisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencilerin katılım sağlayacağı DGS normal şartlarda Temmuz ayında uygulanacaktı. Fakat ülkemizde yaşanan corona virüs salgını nedeniyle tedbir amacıyla sınavlar erteleniyor. Peki DGS 2020 bu yıl ne zaman uygulanacak? DGS yeni sınav tarihi ne zaman?

DGS 2020 YENİ SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

DGS 2020 yeni sınav tarihi ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından açıklandı.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2020 yılında 9 Ağustos günü uygulanacak.

DGS BAŞVURULARINDA DEĞİŞİKLİK VAR MI? DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS 2020 başvuru işlemleri 13-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS başvuru işlemlerinde tarih değişikliği olursa haberimizi tekrardan güncelleyeceğiz.

Gece kulübüne çevrilen lokantaya polis baskınıBeyoğlu'nda kısıtlamaya aldırmadan gece kulübüne çevrilen lokantaya polis baskın düzenlendi. İçerideki 25 kişiye 88 bin 725 lira, lokanta sahibine 20 bin lira para ceza uygulandı. Belediye ekipleri de iş yerini mühürledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet