Geri Dön
GündemDGS SINAV SAATİ; DGS sınavı saat kaçta başlayacak? Sınavda kaç soru sorulacak sınav saat kaçta bitecek?

DGS SINAV SAATİ; DGS sınavı saat kaçta başlayacak? Sınavda kaç soru sorulacak sınav saat kaçta bitecek?

2022 DGS sınavı için geri sayım devam ediyor. Önlisans eğitimlerini Lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen adayların katılım sağlayacağı 2022 DGS sınavı 3 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek. Peki DGS sınavı saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek?

DGS SINAV SAATİ; DGS sınavı saat kaçta başlayacak? Sınavda kaç soru sorulacak sınav saat kaçta bitecek?

DGS sınavı ÖSYM tarafından 3 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava katılım sağlayacak olan adaylar DGS sınavı saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek sorularına yanıt arıyor. Önlisans eğitimlerini lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen adayların katılım sağlayacağı DGS sınavı ile ilgili merak edilenler haberimizde!

2022 DGS SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

2022 DGS sınavı 3 Temmuz Pazar saat 10:15'te başlayacak. 10:00'dan sonra sınavın gerçekleştirileceği bina ve salonlarına adaylar alınmayacak. 135 dakika sürecek olan sınav saat 12:30'da sona erecek.

DGS SINAVINDA ADAYLARA KAÇ SORU YÖNELTİLECEK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte, 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır.

Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI