Geri Dön
GündemDGS ek tercihler ne zaman bitiyor? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

DGS ek tercihler ne zaman bitiyor? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

DGS ek tercihler 15 Ekim'de başladı ve devam ediyor. Henüz işlem yapmayan adaylar başvuruların nasıl yapılacağını sorgularken işlemlerini tamamlayanlar ise 'DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır?' sorusuna cevap arıyor.

DGS ek tercihler ne zaman bitiyor? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

Dikey Geçiş Sınavı'nın ilk tercih sonuçları açıklandı, sıra ek tercih işlemlerinde... Tercihler devam ederken "DGS ek tercihler ne zaman bitiyor? Sonuçlar ne zaman açıklanır?" soruları hızlanmış durumda...

DGS EK TERCİHLER NE ZAMAN BİTİYOR?

2021-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Ek tercih işlemlerini adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklar.

DGS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

DGS ek tercih sonuç tarihi hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen yıl işlemler 11 Kasım'da son bulmuş sonuçlar 19 Kasım'da ilan edilmişti. Bu yıl gözler 29 Ekim'e çevrilmiş durumda...

 

 

Kontrolden çıkan otomobil önündeki otomobile çarptıAntalya'da aynı yönde seyir halindeki iki otomobilin çarpışması sonucu yaşanan trafik kazasında 1'i çocuk 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Araçların hurdaya döndüğü kazada 3 kişi kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler