Geri Dön
GündemDGS geç başvuru işlemi başladı! DGS başvurusu nasıl yapılır?

DGS geç başvuru işlemi başladı! DGS başvurusu nasıl yapılır?

DGS'ye başvuramayan adaylar için son şans! ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda bu sene uygulanmaya başlayan geç başvuru işlemi DGS sınavı içinde uygulandı. DGS sınavına başvuramayan adaylar bugün mesai bitimine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Sınav ise 23 Temmuz'da yapılacak.

DGS geç başvuru işlemi başladı! DGS başvurusu nasıl yapılır?

DGS için başvuru yapamayan adaylar için büyük fırsat! ÖSYM tarafından bu sene yürürlüğe konulan geç sınav başvuru işlemi DGS sınavı içinde uygulandı. Üniversite eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen binlerce aday Dikey Geçiş Sınavı ile hayallerini gerçekleştirmek istiyor. DGS sınavına başvuramayan adaylar için DGS geç başvuru işlemleri başladı. Bugün saat 23:59'a kadar sınava başvurmak isteyen adaylar işlemlerini ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek.

DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava başvuru yapacak olan adayların meslek yüksek okulları ya da açıköğretim ön lisans programlarından mezun olması gereklidir. Adaylar içerisinde o yıl son sınıfta bulunan ve staj dışında bulunan tüm mezuniyet şartlarını yerine getirenler de DGS başvurusu yapabilir.

DSS GEÇ BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

DGS başvurusu için adaylara sunulan iki seçenek vardır. Adaylar ÖSYM başvuru merkezlerini kullanabilecekleri gibi kendileri de ÖSYM aday işlemleri sistemine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak başvurularını tamamlayabilirler. Adayların başvurularını şahsen yapabilmeleri için ÖSYM aday işlemleri sisteminde güncel bir fotoğraflarının bulunması ve eğitim bilgilerinin güncel olması gereklidir. ÖSYM’nin başvuru merkezlerinde son 50 ay içinde çekilen aday fotoğrafı güncel olarak kabul edilir. Fotoğrafı ve eğitim bilgileri güncel olmayan adaylar DGS başvurularını sadece ÖSYM başvuru merkezlerinden yapabilirler. Adayların başvuru merkezlerinde yapacakları sınav başvurusu için hizmet bedeli olarak 5 TL ücret alınır.

DGS başvuru işlemlerini zamanında tamamlayamayan adaylar için 2017 DGS kılavuzunda da belirtildiği gibi geç başvuru günü belirlendi. Başvurusunu belirlenen tarihler arasında yapamamış olan adaylar, 14 Haziran 2017 tarihinde geç başvuru işlemi yapabilecekler. Normal başvuru tarihleri arasında başvuru yapan adaylar 90 TL ücret öderken, geç başvuru gününde başvuran adaylardan 135 TL ücret alınacak. DGS ile ilgili olarak ücret dışında bir diğer farklılık ise sınav merkezi tercihidir. Geç başvuru gününde başvuracak olan adaylar sınava yalnızca Ankara’da girebilir. Ankara dışında bir sınav merkezi tercihi yapamazla

Yeni cezalar masada! Erdoğan sert sözlerle uyarmıştı
Hafta sonu tatili 2,5 güne çıktı! Ülkede tarihi değişim
Araç sahiplerine güzel haber! MTV'ye indirim yolda...
Lüks değil, ihtiyaç! Büyümeyi sağlıyor, uykuyu düzenliyor
Tüm memurlara fark ödemesi! Ocakta maaşlara yansıyacak
Antalya’da ‘turuncu kod’ sonrası felaket! Uçak seferleri durduruldu
Yüksel Yıldırım'dan övgü: Ozan Kabak'tan daha iyi olacak
Ölümden dönen Hakan Taşıyan'dan aylar sonra bir ilk!
Eski uzman çavuş  jandarmalarla çatıştı! Sabahın ilk ışıklarında...
Böyle takı görülmedi! Gelin ve damadın zor anları
Elektrik kablosuyla bağladılar! ‘6 gündür işi bıraktık, peşine düştük’
F.Bahçe şaşkınlığı! 'Bu adam nasıl kulübede oturuyor?'
Kendi mezarını kazdı! Dehşet anları ülkeyi sarstı
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te...
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler