Geri Dön

DGS geç başvuru ne zaman? DGS geç başvuru ücreti ne kadar?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru işlemleri bugün 23:59'da sona eriyor. DGS başvurusunda bulunmak isteyip, başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için de geç başvuru tarihi belirlendi. ÖSYM tarafından açıklanan bu tarih, adayları meraklandırdı. Peki DGS geç başvuru ne zaman? Sınav ne zaman uygulanacak?

DGS geç başvuru ne zaman? DGS geç başvuru ücreti ne kadar?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan DGS için heyecan dorukta. 9-17 Haziran 2020 tarihleri arasında alınan DGS başvuruları yoğun ilgi gördü. DGS başvuru tarihlerini kaçıran adaylar ise geç başvuru gününğü öğrenmek için arayışa koyuldu. Peki DGs geç başvuru işlemi ne zaman yapılır, DGS geç başvuru ücreti ne kadar?

DGS GEÇ BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geç başvuru işlemi 3 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak.

DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DGS geç başvuru ücreti 195,00 TL sınav ücreti 3 Temmuz gününde ödenir.

DGS NE ZAMAN?

Sınav, 9 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacaktır.

DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacaktır. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.

Karantinadaki babaannesiyle cam arkasından görüşüyorORDU'nun Akkuş ilçesine Ankara'dan anne ve babasıyla tatil için gelen Ali Asaf Kaymak (2), koronavirüs testi pozitif çıkan babaannesi Nuray Kaymak (47) ile görüşemedi. Minik Ali Asaf, evdeki bir odada izole olan babaannesinin penceresinin önüne geçerek, onunla oyunlar oynamaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber