Geri Dön
GündemDGS sonuçları açıklandı mı? 2018 DGS sonuçları sorgula (ÖSYM)

DGS sonuçları açıklandı mı? 2018 DGS sonuçları sorgula (ÖSYM)

21 Temmuz 2018 tarihinde yapılan Dikey Geçiş Sınavı sonuçları için heyecan dorukta. ÖSYM tarafından uygulanan 2018 DGS sonuçları bugün açıklanacak. Peki ÖSYM, DGS sonuçlarını saat kaçta erişime açacak?

DGS sonuçları açıklandı mı? 2018 DGS sonuçları sorgula (ÖSYM)

2018 DGS sonuçları bugün açıklanıyor. Tüm gözler ÖSYM'den gelecek haberde. Adaylar sınav sonuçlarına göre tercih yapacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

21 Temmuz 2018 tarihinde yapılan Dikey Geçiş Sınavı(DGS) sonuçları 16 Ağustos 2018 tarihinde "https://sonuc.osym.gov.tr" adresi üzerinden adayların erişimine açılacak.

Sonuçların saat kaçta açıklanacağı henüz netleşmedi.

DGS TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

DGS PUAN HESAPLANMASI

Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınabilecek DGS puanları hesaplanacaktır. DGS puanını oluşturacak olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans Başarı Puanının ağırlıklarını belirleyen katsayılar, Tablo-A’da yer almaktadır. Her aday için puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın ilgili DGS puanını oluşturacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

SONUÇ AÇIKLAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Siirt'te ceza uygulanan sürücü motosikletini yaktıSiirt'te, eksik evrakları nedeniyle ceza yazılan sürücü, bağlanacağını öğrendiği motosikletini ateşe verdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler