Geri Dön
GündemÖSYM DGS sonuçlarını erken açıkladı! Sonuç sorgulama ekranı...

ÖSYM DGS sonuçlarını erken açıkladı! Sonuç sorgulama ekranı...

BU hafta ÖSYM için yoğun bir hafta... DGS sonuçları, YKS ek tercihler, KPSS soru ve cevapları yüz binlerce kişi tarafından bekleniyor. 9 Ağustos'ta DGS'ye giren adaylar sonuçların bir an evvel açıklanmasını istiyor. ÖSYM takvimi açıklamıştı fakat adaylar sonuçların erken açıklanma ihtimaline karşı sürekli bir arayış içerisindedi ve beklenen oldu...

ÖSYM DGS sonuçlarını erken açıkladı!  Sonuç sorgulama ekranı...

DGS sonuçları için yeni hafta ile birlikte büyük bir beklenti oluşmuş durumdaydı... Daha önce YKS ve ALES sınavlarının erken açıklanması heyecanı katbekat artırmış durumdaydı... Konuya ilişkin bilgi almak isteyen lisans adayları sürekli olarak 'DGS sonuçları açıklandı mı?' sorusunu yöneltiyordu ki ÖSYM'den sürpriz geldi.

DGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020 Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2020-DGS) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına 07 Eylül 2020 tarihinde saat 13.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

DGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Adayın sınav sonuç bilgisinde;

a) Testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları
b) Ön lisans başarı puanı
c) 2020-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanları) yazılı olacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Fransız astronot, uzayda yaptığı egzersizin görüntüsünü paylaştıUluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) bulunan Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Thomas Pesquet, dün, boş zamanlarında formda kalmak için yaptığı aletli egzersizin görüntüsünü paylaştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner