Geri Dön

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den beklenen tarih...

DGS sonuçlarını bekleyen adayların gözü ÖSYM'den gelecek açıklamada. 30 Haziran 2019'da Dikey Geçiş Sınavı (DGS)'ye giren binlerce aday sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den beklenen tarih...

ÖSYM tarafından 30 Haziran'da uygulanan DGS'nin sonuçları için heyecan dorukta. Sınavlar elektronik ortamda erişime açılacak. Peki, DGS sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

DGS PUANININ HESAPLANMASI

Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınacak DGS puanları hesaplanacaktır. DGS puanını oluşturacak olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans Başarı Puanının ağırlıklarını belirleyen katsayılar, Tablo-A’da yer almaktadır. Her aday için puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın ilgili DGS puanını oluşturacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları, 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Gelin ve damat ölümden döndüABD'de bir halk plajındaki kayalıklarda düğün fotoğrafı çektiren çift dalgalara kapıldı. Cankurtaranlar çiftin yardımına koştu. O anlar ise kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber