Geri Dön
GündemDGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihlerin son günü ne zaman?

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihlerin son günü ne zaman?

DGS tercihleri 7 Eylül'e kadar sürecek. Tercihlerini bitirmeyenler başvuruların nasıl yapılacağını sorgularken işlemlerini tamamlayanlar ise sonuç tarihine odaklanmış durumda... Sıkça sorulan soruların başında "DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihlerin son günü ne zaman?" yer alıyor.

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihlerin son günü ne zaman?

DGS tercihlerini tamamlayanları sonuç heyecanı sardı. Sınavdan başarılı puan alıp işlemlerini tamamlayanlar "DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap ararken henüz bitirmeyenler ise başvuruların nasıl yapılacağını ve son günü araştırıyor. İşte detaylar...

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen yıl tercihler 2 Ekim'de son bulmuş sonuçlar 7 Ekim'de ilan edilmişti. Bu süre incelendiğinde bu yıl sonuçların 12 Eylül'de açıklanması bekleniyor.

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, 07 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir.

2021-DGS Başvuru Kılavuzu

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobili çizildiği için tartıştığı site görevlisini öldürdüKonya'da otomobilinin sağ kapısı çizilen Ahmet Ü. (32), görevini yapmadığı gerekçesiyle tartıştığı site görevlisi 2 çocuk babası Adem Topbaş'ı (24) bıçaklayarak öldürdü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler