Geri Dön
GündemDGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, 2021 DGS tercihleri için son tarih...

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, 2021 DGS tercihleri için son tarih...

Dikey Geçiş Sınavı ardından ÖSYM tarafından tercih işlemleri 27 Ağustos günü başlamıştı. Eğitimini 4 yıla tamamlamak isteyen milyonlarca öğrenci, 2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, 2021 DGS tercihleri için son tarih...

Ön lisans programlarından, lisans öğrenimine dikey geçiş için gerçekleştirilen DGS sınavı tercihleri ÖSYM tarafından alınmaya başladı. Tercihler yayımlanan kılavuza göre ais.osym.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. İşte, 2021 DGS sınavına dair ayrıntılar...

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

2021 Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tercih işlemleri, 27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Tercih işlemleri, 07 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir.

2021 DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından DGS tercih süreci sürüyor. Tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih için henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat 7 Eylül'de son bulacak tercih işlemlerinin sonuçlarının bir hafta içerisinde açıklanabileceği ön görülüyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Haydarpaşa'da peronlar kaldırıldı, altından çıkan askeri sığınak ilk kez görüntülendiKadıköy'ün tarihine ışık tutan Haydarpaşa Garı kazılarında 140 bin metrekarelik alanın 68 bin metrekaresindeki çalışmalar tamamlandı ve peronlar kaldırıldı. Peronların kaldırılmasıyla birlikte, Helenistik döneme ait bir mezar, yeni bir çoklu mezar, bir döküm atölyesi ile peron alanı dışında Osmanlı dönemine ait bir çeşme, Bizans dönemine ait bir ayazma, 2'nci Dünya Savaşı zamanında kurulan bir sığınak bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün, "Kapalı mekanların, açık hava müzesinin tasarımını devam ettiriyoruz. Hedefimiz 2 yıl içerisinde bunları tamamlamak" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler