Geri Dön
GündemDGS tercih sonuçları sorgulama: ÖSYM giriş ekranı DGS ek tercih sonuçları

DGS tercih sonuçları sorgulama: ÖSYM giriş ekranı DGS ek tercih sonuçları

DGS ek tercih sonuçları için bekleyiş sona erdi. ÖSYM tarafından açıklanan DGS ek tercih sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr/" adresinden öğreniliyor.

DGS tercih sonuçları sorgulama: ÖSYM giriş ekranı DGS ek tercih sonuçları

2021 DGS ek tercihleri 15-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Tercih yapan adayların gözü yerleştirme sonuçları için ÖSYM'deydi. DGS ek tercih sonuçları açıklandı.

DGS EK TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

DGS ek tercih sonuçları T.C. kimlik numarası ve şifre ile "https://sonuc.osym.gov.tr/" sayfasından öğrenilecek.

DGS EK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 02 - 05 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 02 - 03 Kasım 2021 saat 23.59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.