Geri Dön
GündemDGS tercihleri nasıl yapılır? 2020 DGS tercih kılavuzu ve ais başvuru ekranı...

DGS tercihleri nasıl yapılır? 2020 DGS tercih kılavuzu ve ais başvuru ekranı...

DGS tercihleri bu sabah saat 10.00 itibarıyla başladı. Başarılı puan alan üniversite adayları, kılavuzu dikkatlice incelerken en çok sorulan sorular arasında DGS tercihleri nasıl yapılır?yer alıyor. Öte yandan tercih kılavuzu ve başvuru ekranı da araştırılan konular arasında yer alıyor.

DGS tercihleri nasıl yapılır? 2020 DGS tercih kılavuzu ve ais başvuru ekranı...

DGS sonuçları 7 Eylül'de açıklanmış, adaylar bu tarihten itibaren DGS tercihlerini araştırmaya başlamıştı. Bugün beklenen gün geldi. Saat 10.00'da tercihler başladı. Kılavuz şimdi adaylar tarafından didik didik incelenirken en çok yöneltilen soru DGS tercihleri nasıl yapılır? şeklinde... İşte 2020 DGS tercih kılavuzu ve ais başvuru ekranı...

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, 25 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Tercih işlemleri 02 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklar.

DGS TERCİH BAŞVURU EKRANI

DGS 2020 TERCİH KILAVUZU

 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'a lodos şoku! Hızı 130 kilometreye çıktı, çatılar uçtuYurdun büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da lodosun hızı 130 kilometreye çıktı. Kentte bir çok yerde çatı uçtu. Beylikdüzü'nde 130, Adalar'da 100, Boğaz çevresinde ise 80 km/saate kadar ulaştı. Esenyurt'ta bir binanın çatısı yoldan geçerlerin üzerine uçtu. Çatının altında kalan bir kişi ağır yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı. İzmir'de ise etkili olan fırtına nedeniyle bir inşaattan düşen gaz beton parçaları, seyir halindeki aracın ve kaldırımdaki vatandaşın üzerine devrildi. Karşıyaka ilçesinde deniz taştı. Denizden taşan sular, sahil şeridindeki tramvay hattını da etkiledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler