Geri Dön
GündemDoğan Heper’i anıyoruz

Doğan Heper’i anıyoruz

Basının duayen isimlerinden Milliyet eski Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Doğan Heper, aramızdan ayrılışının dördüncü yılında bugün saat 11.00’de kabri başında düzenlenen törenle anılacak...

Doğan Heper’i anıyoruz

İSTANBUL Milliyet- Türk basınının duayen isimlerinden Milliyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Doğan Heper’i, vefatının dördüncü yılında anıyoruz. Heper için bugün saat 11.00’de Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlenecek.

İstanbul’da 1937 yılında dünyaya gelen Doğan Heper, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdi. 1964’te Abdi İpekçi’nin isteği ile Milliyet gazetesi kadrosuna girdi. Milliyet’te Abdi İpekçi’den sonra en uzun süre genel yayın yönetmenliği görevinde bulunan Heper, muhabirlikten sayfa sekreterliğine, yazı işleri müdürlüğünden icra kurulu başkanlığına çok sayıda görev üstlendi. Heper meslek yaşamının son döneminde de yazar olarak bilgi, görüş ve gözlemlerini paylaşıyordu.

Milliyet’e 53 yılını verdi

“Memuriyette iki emekliliğe denk geliyor” dediği 53 yılını Milliyet’te geçiren duayen kalem Doğan Heper, 9 Haziran 2017’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Ailesi, meslektaşları ve dostları Heper’i anmak için bugün dördüncü kez Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında bir araya gelecek. Tören saat 11.00’de başlayacak.

Doğan Heper’i anıyoruz

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler