Geri Dön
GündemDüğünde ‘bahşiş’ dehşeti! 'Sopalar, taşlar, bıçaklar, silahlar vardı'

Düğünde ‘bahşiş’ dehşeti! 'Sopalar, taşlar, bıçaklar, silahlar vardı'

Edirne’de düğün sahibinin mahalle gençlerine bahşiş vermemesi sebebiyle kavga çıktı. Düğün sahibi ve yakınlarından oluşan 5 kişi yaralandı. Olayın şüphelileri gençler, polis tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Edirne’nin Medrese Ali Bey Mahallesi’nde gelin ve damat düğün salonuna gitmek için arabaya bindiği esnada, ellerinde bıçak ve sopa bulunan bir grup genç, düğün sahibinden ‘bahşiş’ istedi.

Düğün sahibinin bahşiş vermemesi üzerine çıkan kavgada düğün sahibi ve yakınlarından oluşan 5 kişi yaralandı. Yaralanan vatandaşlar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kavganın yaşandığı yere çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olayın şüphelileri gençler, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Düğünde ‘bahşiş’ dehşeti Sopalar, taşlar, bıçaklar, silahlar vardı

“SOPALAR, TAŞLAR, BIÇAKLAR, SİLAHLAR VARDI”

Çıkan kavgada damadın ve gelinin babasının yaralandığını söyleyen mahalle sakinleri, korku dolu anları anlatırken, “Para istediler, her şey bir anda oldu. Sopalar, taşlar, bıçaklar, silahlar vardı” ifadelerini kullandı.

Düğünde ‘bahşiş’ dehşeti Sopalar, taşlar, bıçaklar, silahlar vardı

“BİZDEN PARA VE ALKOL İSTEDİLER”

Olayda darp edilen düğün sahiplerinden biri de, “Düğüne gelip bizden para ve alkol istediler. Düğünün bitmesinin ardından vereceğimizi söyledik. Ama dövmeye başladılar. Ben de yaralandım” dedi.