Geri Dön
GündemE Okul sorgulama ekranı! 2019 E Okul giriş sayfası

E Okul sorgulama ekranı! 2019 E Okul giriş sayfası

E-Okul sistemi bugün hakkında en çok arama yapılan konulardan biri oldu. Peki e-okul sistemine nasıl giriş yapılır ve e-okul ile ilgili hangi işlemler yapılabilir? İşte e-okula dair tüm bilinmesi gerekenler...

E Okul sorgulama ekranı! 2019 E Okul giriş sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan e okul platformu ile birçok işlemi kolaylıkla çözümlemek mümkün. Özellikle LGS'ye giren öğrencilerin son zamanlarda sıkça ziyaret ettiği e-okul'a giriş nasıl yapılır?

E-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul sistemine giriş yapabilmek için 'https://eokulyd.meb.gov.tr/' sitesini ziyaret edip gerekli alanları doldurmak gerekiyor.

Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını yazdıktan sonra güvenlik kodunu girerek e okul sistemine giriş yapmak mümkün.

E-OKUL'DA HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Sınav sonuçları e-okul sistemi üzerinden sorgulanabiliyor. Ayrıca LGS tercih sonuçları ile ilgili de merak edilen tüm detaylar e-okulda olacak. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından nakil süreci başlayacak. Nakil işlemleri e-okul üzerinden başlayacak ve boş kontenjan bilgileri e-okul'da olacak.

GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3 aylık bebeğe babasından işkence! İnfial yarattıGaziantep'te Y.G., ağlayan 3 aylık bebeğini döverek darbetti. Bebek tedaviye alınırken, çocuğuna uyguladığı şiddet cep telefonu kamerasıyla kaydedilen baba tutuklandı. Öte yandan 3 aylık bebeği babası tarafından acımasızca dövülen anne S.G., yaşadıklarını anlattı. Günlerdir uyuyamadığını söyleyen gözü yaşlı anne, eşinin en ağır cezayı almasını istediğini belirterek, “En ağır cezayı alsın hapse girsin. Cezasını çeksin. Hiç çıkmasın oradan” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler