Geri Dön
Gündeme-YDS İngilizce başvuruları başladı! e-YDS 2019/10 ne zaman?

e-YDS İngilizce başvuruları başladı! e-YDS 2019/10 ne zaman?

e-YDS 2019/10 İngilizce başvuru işlemleri alınmaya başladı.ÖSYM tarafından yapılan e-YDS başvuru duyurusu adayları arayışa geçirdi. Peki e-YDS sınavına başvuru nasıl yapılır? e-YDS ne zaman uygulanacak?

e-YDS İngilizce başvuruları başladı! e-YDS 2019/10 ne zaman?

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3050, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

E-YDS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava başvuru süreci, 10 Temmuz 2019 - 08 Ağustos 2019 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

E-YDS NE ZAMAN UYGULANACAK?

e-YDS 2019/10 İngilizce alanında, 24 Ağustos 2019 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Baykar'ın acı günü! Tarık Kesekçi için cenaze töreniTrafik kazasında hayatını kaybeden Baykar Savunma uçak mühendisi Tarık Kesekçi için cenaze töreni düzenleniyor. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "Yolda şehit oldular. Tümüyle memleketi adına gençler yetiştirmek için yola çıkmışlardı. Kendisi ile Akıncı'da çok mesaimiz oldu. Kendisi bir akıncıydı." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler