Geri Dön

EBA TV canlı izle! 3 Nisan Uzaktan eğitim TRT EBA TV frekans bilgileri ve canlı yayın linkleri

Uzaktan eğitim kapsamında EBA TV üzerinden 23 Mart tarihinden bu yana dersler verilmeye devam ediyor. İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin yararlandığı uzaktan eğitim dersleri TRT EBA TV frekans ayarlarını yaptıktan sonra TV ekranından izlenebiliyor. Evde interneti olan öğrenciler ise TRT EBA TV internet sitesi üzerinden tablet, bilgisayar gibi teknolojik aygıtlar ile dersleri takip edebiliyor. 3 Nisan ders programı ve frekans bilgilerini haberimizde bulabilirsiniz.

EBA TV canlı izle! 3 Nisan Uzaktan eğitim TRT EBA TV frekans bilgileri ve canlı yayın linkleri

EBA TV üzerinden canlı dersler devam ediyor. İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrenciler sabah 09:00'da başlayan TV ekranından ve TRT EBA TV internet sitesi üzerinden online olarak izlenebilen canlı yayınlar ile o gün işlenen dersleri anlık olarak takip etme fırsatı yakılıyor.

TRT EBA TV CANLI YAYINLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Aynı zamanda kaçırdığınız derslerin tekrarları EBA TV üzerinden öğleden sonra gerçekleştirilen tekrar yayınları ile devam ediyor. Bugün EBA TV'de İlköğretim dersleri kapsamında Türkçe 1, Matematik 1 derslerinin ardından Türkçe 2, Matematik 2, Türkçe 3 ve Matematik 3, Türkçe 4 ve Matematik 4 dersleri işlenecek.

3 NİSAN İLKÖĞRETİM EBA DERS PROGRAMI

EBA TV canlı izle 3 Nisan Uzaktan eğitim TRT EBA TV frekans bilgileri ve canlı yayın linkleri

3 NİSAN EBA ORTAOKUL DERS PROGRAMI

EBA TV canlı izle 3 Nisan Uzaktan eğitim TRT EBA TV frekans bilgileri ve canlı yayın linkleri

3 NİSAN EBA LİSE DERS PROGRAMI

EBA TV canlı izle 3 Nisan Uzaktan eğitim TRT EBA TV frekans bilgileri ve canlı yayın linkleri

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 27 Mayıs paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bağımsızlığımız, demokrasimiz ve ulusal güvenliğimiz yarın 60. yılını dolduran zalim 27 Mayıs darbesi gibi, nice darbe ve muhtıralarla, terör saldırılarıyla ve demokrasiyi akamete uğratmak isteyen pek çok girişimle mücadele etmek zorunda kalmıştır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber