Eba

Eba

Son dakika eba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eba haber sayfamızda...

Eba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.376 eba haberi bulunmuştur.
'Eğitim ve öğretimde altyapı devrimi yapıldı'
'Eğitim ve öğretimde altyapı devrimi yapıldı' "Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan yaklaşık 1 milyon 100 bin öğretmenin 800 bini, 2003 yılından sonra ataması yapılan arkadaşımız. Yüzde 70'in üstünde kitle." diyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Tüm bu göstergeler, eğitim ve öğretimde temel istatistikler anlamında Türkiye'de dünyada örneği çok az gösterilecek şekilde bir altyapı devrimi yapıldığını gösteriyor" şeklinde konuştu.
30.04.2024 Eğitim
MEB’den ara tatil önerileri
MEB’den ara tatil önerileri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), evde aile ile geçirilen zamanın niteliğinin artırılması, çocuklara zenginleştirilmiş bir çevre sunulması amacıyla okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Ara Tatil Etkinlik Kitabı” hazırladı.
7.04.2024 Eğitim
Tevessül Duası Nedir, Nasıl Okunur? Tevessül Duası Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı ve Faziletleri
Tevessül Duası Nedir, Nasıl Okunur? Tevessül Duası Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı ve Faziletleri Tevessül duası genelde dilek ve istekler için edilen duadır. Tüm Müslümanların sıkıntılarından arınmak için başvurduğu yolların başında gelir. Tevessül duası ile her daim sıkıntıdan kurtulmak ve Allah'ın rahmetine kavuşmak mümkündür. Bu duanın kısa süre içerisinde tesir ettiğine dair inanış da yaygındır. Bu yüzden Tevessül duası nedir ve nasıl okunur gibi soruları sizler için derledik
4.04.2024 Dini Bilgiler
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali Furkan suresi, Kur’an-ı Kerim’in 25.suresidir. Sure toplam 77 ayetten oluşmaktadır.
4.04.2024 Sureler
Hicr Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Hicr Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali Toplamda 99 ayetten oluşan Hicr suresi, Kur’an-ı Kerim’in 15. suresidir. Surenin geneli Mekke’de inmiştir. Yalnızca surenin 87.ayeti Medine’de inmiştir. Sure adını 80. ayette geçen Hicr kelimesinden almıştır. Hicr Medine’nin kuzeyinde eski dönemde Semud kavmi'nin yaşadığı yerin adıdır. Okuması oldukça faziletli surelerdendir. Hicr Suresinde Allah'ın varlığından, birliğinden ve peygamberlerden söz edilmektedir. Hicr Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.04.2024 Sureler
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Burdur'a 24 proje sözü
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Burdur'a 24 proje sözü Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Burdur'da temaslarda bulundu. Bakan Tekin ""Proje bedeli 1 milyar 754 milyon TL olan 24 proje inşallah Burdur’a hayırlı olur" dedi.
22.03.2024 Gündem
Bakan Tekin: Fiziki altyapıda dünya ortalamalarını yakaladık
Bakan Tekin: Fiziki altyapıda dünya ortalamalarını yakaladık Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Türkiye’nin tamamında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milli eğitim-öğretime ilişkin fiziki altyapı itibariyle dünya ortalamalarını yakalamış durumdayız” dedi.
20.03.2024 Eğitim
101 öğretim materyali EBA’da yayınlandı
101 öğretim materyali EBA’da yayınlandı Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Eğitim Bilişim Ağ’nın (EBA) dijital ve eğitsel içeriklerinin zenginleştirilmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalara devam ediliyor.
2.03.2024 Eğitim
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var "Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, Alesta'nın yatırım yaptığı girişimler arasından 4 unicorn çıkmasını umuyoruz. Ayrıca, Alesta için halka açılma planlarımız bulunmakta..."
12.02.2024 Milliyet Executive
AÖL Giriş Ekranı 2024: AÖL Giriş Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? AÖL Şifre Değiştirme
AÖL Giriş Ekranı 2024: AÖL Giriş Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? AÖL Şifre Değiştirme Açık Öğretim Lisesi ya da kısaca AÖL herhangi bir sebeple örgün öğretimini yarıda bırakmak zorunda olan kişiler için geliştirilmiş modelidir. Söz konusu sistem sayesinde öğrenimini tamamlayamayan kişiler uzaktan eğitim ile liseyi bitirme imkanına sahip olurlar. Ancak AÖL sistemine giriş yapabilmek için öğrencilerin şifreye sahip olması gerekir. Sisteme e-Devlet bilgileri ile de giriş yapılabilmektedir. AÖL giriş şifremi unuttum ne yapabilirim? AÖL şifre değiştirme ve AÖL giriş ekranı ile ilgili detaylı bilgilere erişmek için içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Eğitim
Ahzab Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ahzab Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali İslam dini, Kur’an-ı Kerim’de yer alan tüm surelerin faziletleri olduğuna işaret edilen bir dindir. Bu bağlamda Müslümanlar Kur’an’da yer alan sureleri sık sık tekrar etmektedir. Ahzab Suresi de bu bağlamda okunan sureler arasında yer almaktadır.
24.10.2023 Sureler
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
24.10.2023 Sureler
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali Kur’an-ı Kerim’in 17. Suresi olan İsra Suresi, faziletleri bakımından oldukça zengin kabul edilmektedir. 111 ayet-i kerimeden oluşan bu surenin ismi 1. Ayetinde geçen “isra” kelimesinden gelmektedir.
24.10.2023 Sureler
Taha Suresi Oku - Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Meali
Taha Suresi Oku - Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Meali Kur'an-ı Kerim'in 20. suresi olan Taha toplamda 135 ayetten oluşturmaktadır. Adını 1. suredeki Tah-Ha kelimesinden alan surenin Medine'de indiğine inanılmaktadır. Bazı hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre Hz. Ömer’in bu sûre vesilesiyle Müslüman olduğu rivayet edilir. Surede insanlara önderlik etmesi için peygamberlerin görevlendirildiği belirtilmiştir. Taha Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı ve meali ile ilgili detayları merak ediyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
TAHA SURESİ 39. Ayet Oku: Taha Suresi Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve Fazileti
TAHA SURESİ 39. Ayet Oku: Taha Suresi Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve Fazileti Toplam 135 ayetten oluşan Taha Suresi Kur’an-ı Kerim’in 20. suresidir. 16. cüzde yer alır. Mekke döneminin ortalarında nazil olan bu sure adını birinci ayette yer alan harflerden alıştır. İslam kaynaklarında Taha Suresi okumanın faziletleri hakkında pek çok bilgi yer alır. Kur’an-ı Kerim’in en uzun surelerinden olma özelliği taşır. Taha Suresi okunuşu, anlamı, tefsiri ve fazileti hakkında “Taha Suresi 39. Ayet” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
24.10.2023 Sureler
Kafatasına ‘kalça kemiği’ yazıldı
Kafatasına ‘kalça kemiği’ yazıldı Bu yıl ders kitaplarında, birçok hata tespit edildi. Bazı kitaplarda kafatasına ‘kalça kemiği’ yazılması gibi bilgi hataları varken bazılarında da yazım yanlışları görülüyor. Artan şikâyetler üzerine MEB, hataların Bakanlığa bildirilebileceğini duyurdu.
4.10.2023 Eğitim
Türkçe öğretimde Web 2.0 etkisi
Türkçe öğretimde Web 2.0 etkisi Türkçe ortalamasının sınıf geçmede önemli bir kriter olması kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu, Türkçe öğretimine ilişkin ülkede öne çıkan örnek metotları derledi.
25.09.2023 Gündem
Okullarda telefon yasak mı? MEB cep telefonu yasağı açıklaması
Okullarda telefon yasak mı? MEB cep telefonu yasağı açıklaması Okullar açılıyor. 2023-2024 Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına yakın Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mesleki çalışma döneminin başlaması öncesi EBA üzerinden öğretmenlere seslendi. 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan okullarda dijital bağımlılığın önüne geçmek için okullarda cep telefonu kısıtlaması olacak. Peki, okullarda telefon yasak mı?
9.09.2023 Bilgi Rehberi
Öğretmenlerle randevuyla görüşülebilecek
Öğretmenlerle randevuyla görüşülebilecek Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı mesleki çalışma döneminin başlaması dolayısıyla dün Eğitim Bilişim Ağı (EBA) canlı yayınında öğretmenlere hitap etti.
5.09.2023 Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den okullarda cep telefonu kullanımıyla ilgili açıklama
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den okullarda cep telefonu kullanımıyla ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı mesleki çalışma döneminin başlaması dolayısıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) canlı yayınında öğretmenlere seslendi.
4.09.2023 Gündem
ÖSYM Giriş Ekranı: ÖSYM AİS e-Devlet ile Giriş ve ÖSYM AİS Şifre Alma Nasıl Yapılır?
ÖSYM Giriş Ekranı: ÖSYM AİS e-Devlet ile Giriş ve ÖSYM AİS Şifre Alma Nasıl Yapılır? ÖSYM yüksek öğretim programlarına veya KPSS, DGS, YDS ve ALES'e giren adayların sınav sonucu, seçilmesine ve tercihlerine göre yerleştirilmesini sağlayan devlet kurumudur. Birden çok görevi bulunan ÖSYM’de adaylar sınav başvuru, sınav sonucu, tercih ve tercih sonuçlarını ÖSYM aday işlemleri sistemi (AİS) üzerinden öğrenebilirler. Aday işlemleri sistemi üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin ÖSYM şifresi alması gerekiyor. Bu işlem ÖSYM web sitesi üzerinden kolayca yapılabiliyor. ÖSYM giriş ekranı... ÖSYM giriş şifremi unuttum diyorsanız ÖSYM AİS e-Devlet ile giriş, ÖSYM AİS şifresi alma ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.08.2023 Eğitim
EBA Giriş: EBA Hesabı ile Giriş Nasıl Yapılır? EBA Şifre Alma İşlemi
EBA Giriş: EBA Hesabı ile Giriş Nasıl Yapılır? EBA Şifre Alma İşlemi Eğitim Bilişim Ağı ya da kısaca EBA Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen eğitim ağıdır. Milyonlarca öğrenci tarafından kullanılan EBA öğrenci ve öğretmelerin içeriklere dijital araçlardan erişmeyi sağlar. EBA’yı kullanabilmek için EBA şifre alma işlemi yapılmalı ve ardından EBA’ya giriş gerçekleştirilmektedir. EBA hesap açma işlemi birkaç adımdan oluşuyor. EBA hesabı ile giriş nasıl yapılır? EBA şifre alma işlemi ve EBA giriş ekranına ulaşmak için konu ile ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.
28.08.2023 Eğitim
Bakan Özer duyurdu: Akademik Destek Programı başlıyor
Bakan Özer duyurdu: Akademik Destek Programı başlıyor Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin son sınıfında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılacak Akademik Destek Programı'nın hazırlıklarını tamamladıkları bildirdi.
26.05.2023 Gündem
Yaz okullarına ilişkin detaylar belli oldu! Bakan Özer açıkladı
Yaz okullarına ilişkin detaylar belli oldu! Bakan Özer açıkladı Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz aylarında öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla 1 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kurslarının düzenleneceğini söyleyerek yaz okullarına ilişkin detayları açıkladı.
9.05.2023 Gündem
Bakan Özer: 1'le devraldığımız dijital platformu 7'yle devrediyoruz
Bakan Özer: 1'le devraldığımız dijital platformu 7'yle devrediyoruz Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yetişkinlere yönelik halk eğitim kurslarının dijital ortama aktarıldığı 'Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı'nın tanıtımını yaptı. Özer, dijital platformların önemini vurgulayarak, "1’le devraldığımız dijital platformu 6’yla, 7’yle devrediyoruz" dedi.
6.05.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Eba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.