Eba

Eba

Son dakika eba haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eba gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eba haber sayfamızda...

Eba

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.313 eba haberi bulunmuştur.
Bir dikiş makinesiyle  hayatları değişti
Bir dikiş makinesiyle hayatları değişti Türkiye’nin yedi bölgesinde kadınların dikiş hobisini işe dönüştürmelerine ve onların ekonomik güç kazanmalarına destek veren Singer, binlerce kadının istihdama girmesi için katkı sağladı. Halk eğitim merkezlerinde, belediyelerin meslek kurslarında, okullarda verilen eğitimler sayesinde kadınlar kendi emeklerinin karşılığını alırken kadınlar artık üretimde biz de varız diyorlar.
4.12.2021Gündem
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin yanındayız
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin yanındayızMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci ara tatilinde öğretmenlerin mesleki çalışmalarını uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirdi.
1.12.2021Eğitim
Tevessül Duası Nedir, Nasıl Okunur? Tevessül Duası Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı ve Faziletleri
Tevessül Duası Nedir, Nasıl Okunur? Tevessül Duası Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı ve FaziletleriTevessül duası genelde dilek ve istekler için edilen duadır. Tüm Müslümanların sıkıntılarından arınmak için başvurduğu yolların başında gelir. Tevessül duası ile her daim sıkıntıdan kurtulmak ve Allah'ın rahmetine kavuşmak mümkündür. Bu duanın kısa süre içerisinde tesir ettiğine dair inanış da yaygındır. Bu yüzden Tevessül duası nedir ve nasıl okunur gibi soruları sizler için derledik
30.11.2021Dini Bilgiler
Hicr Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Hicr Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet MealiToplamda 99 ayetten oluşan Hicr suresi, Kur’an-ı Kerim’in 15. suresidir. Surenin geneli Mekke’de inmiştir. Yalnızca surenin 87.ayeti Medine’de inmiştir. Sure adını 80. ayette geçen Hicr kelimesinden almıştır. Hicr Medine’nin kuzeyinde eski dönemde Semud kavmi'nin yaşadığı yerin adıdır. Okuması oldukça faziletli surelerdendir. Hicr Suresinde Allah'ın varlığından, birliğinden ve peygamberlerden söz edilmektedir. Hicr Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiFurkan suresi, Kur’an-ı Kerim’in 25.suresidir. Sure toplam 77 ayetten oluşmaktadır.
30.11.2021Sureler
Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Meali
Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve MealiKur'an-ı Kerim'in 20. suresi olan Taha toplamda 135 ayetten oluşturmaktadır. Adını 1. suredeki Tah-Ha kelimesinden alan surenin Medine'de indiğine inanılmaktadır. Bazı hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre Hz. Ömer’in bu sûre vesilesiyle Müslüman olduğu rivayet edilir. Surede insanlara önderlik etmesi için peygamberlerin görevlendirildiği belirtilmiştir. Taha Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı ve meali ile ilgili detayları merak ediyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Bakan Özer: Öğretmenlerimize destek olmayı sürdüreceğiz
Bakan Özer: Öğretmenlerimize destek olmayı sürdüreceğizMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Şurası'nda ele alacakları 3 ana konudan birini 'öğretmenlerin mesleki gelişimi' olarak belirlediklerini belirterek, "1 milyon 200 bin öğretmenimizin ihtiyaç ve ilgi duyduğu her konuda eğitim programlarıyla onlara destek olmayı sürdüreceğiz" dedi.
29.11.2021Gündem
‘Tüm öğretmenler kadrolu olmalı’
‘Tüm öğretmenler kadrolu olmalı’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlediği “İkinci Yüzyılda Eğitim Hakkı Çalıştayı”nda konuştu.
28.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı planlamasının yapılması gerekir
Kılıçdaroğlu: Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı planlamasının yapılması gerekirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her yerde mantar gibi öğretmen yetiştiren okullar, üniversiteler; plansız ve programsız. Mezun öğretmenin çalışacağı yer yok. Öğretmen yetiştirmenin sağlıklı bir planlamasının yapılması gerekir" dedi.
27.11.2021Siyaset
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Taha Suresi 39. Ayet Oku: Taha Suresi Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve Fazileti
Taha Suresi 39. Ayet Oku: Taha Suresi Okunuşu, Anlamı, Tefsiri ve FaziletiToplam 135 ayetten oluşan Taha Suresi Kur’an-ı Kerim’in 20. suresidir. 16. cüzde yer alır. Mekke döneminin ortalarında nazil olan bu sure adını birinci ayette yer alan harflerden alıştır. İslam kaynaklarında Taha Suresi okumanın faziletleri hakkında pek çok bilgi yer alır. Kur’an-ı Kerim’in en uzun surelerinden olma özelliği taşır. Taha Suresi okunuşu, anlamı, tefsiri ve fazileti hakkında “Taha Suresi 39. Ayet” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.11.2021Sureler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
MEB duyurdu! Binlerce öğretmeni ilgilendiren uzaktan eğitim kararı
MEB duyurdu! Binlerce öğretmeni ilgilendiren uzaktan eğitim kararıMilli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılacağı mesleki çalışma programı, 15-19 Kasım'da uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek.
13.11.2021Gündem
Son dakika... Bakan Özer'den flaş uzaktan eğitim açıklaması!
Son dakika... Bakan Özer'den flaş uzaktan eğitim açıklaması!Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan eğitimle ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Özer, "Uzaktan eğitim ne kadar kaliteli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz." ifadelerine yer verdi.
2.11.2021Gündem
MEB 29 Ekim bilgi yarışması ne zaman, sonuçlar ne zaman açıklanacak? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bilgi yarışması başvurusu nasıl yapılır?
MEB 29 Ekim bilgi yarışması ne zaman, sonuçlar ne zaman açıklanacak? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bilgi yarışması başvurusu nasıl yapılır?29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bilgi yarışması öğrencilerin gündeminde yer alıyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü,"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması" gerçekleştirecek. Peki 29 Ekim bilgi yarışması ne zaman, nasıl yapılacak 2021?
29.10.2021Gündem
MEB, '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması' düzenleyecek
MEB, '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması' düzenleyecekMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması" düzenleyecek.
22.10.2021Gündem
Çocuk yetiştirmenin matematiği
Çocuk yetiştirmenin matematiği“Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek” adlı kitabıyla tanınan teknoloji ve çocuk gelişimi uzmanı Kristy Goodwin ve özel öğrenme güçlüğü çeken çocuklarla çalışan eğitimci Elin Natas, MomTalks’ta ebeveyn ve eğitimcilere ipuçları verecek
10.10.2021Pazar
Binali Yıldırım, annesinin adı verilen yüksekokulun açılışında konuştu
Binali Yıldırım, annesinin adı verilen yüksekokulun açılışında konuştuAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 28 Şubat döneminde meslek okullarının kapatıldığını, meslek sahiplerinin yetişmesinin önüne geçildiğini ve şimdilerde bunun sıkıntısını yaşadıklarını belirtti.
8.10.2021Siyaset
e-Devlet'ten veri sızıntısı iddialarıyla ilgili açıklama
e-Devlet'ten veri sızıntısı iddialarıyla ilgili açıklamaTürkiye'nin dijital altyapılarına yönelik veri sızıntısı iddialarına ilişkin e-Devlet'ten yapılan açıklamada "Türkiye'nin e-Devlet, e-Nabız, EBA ve ÖSYM bilişimleri gibi dijital altyapılarından veri sızıntısı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.
4.10.2021Gündem
KKTC’yle eğitimde iş birliğine devam
KKTC’yle eğitimde iş birliğine devamMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasında devam eden eğitim iş birliği konuları ele alındı.
29.09.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'li bakanı kabul etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'li bakanı kabul ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu'nu kabul etti
28.09.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'li bakanı kabul etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'li bakanı kabul ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu'nu kabul etti
28.09.2021Siyaset
Bakan Özer, KKTC’li mevkidaşıyla bir araya geldi
Bakan Özer, KKTC’li mevkidaşıyla bir araya geldiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.
28.09.2021Siyaset
Yeni baştan alfabe! Pandemi eğitimi vurdu
Yeni baştan alfabe! Pandemi eğitimi vurduTüm dünyada öğrencilerin çoğu yüz yüze eğitime başladı. Ancak yapılan araştırmalar ilk ve orta öğretimdeki öğrencilerin matematikte 5, okuma becerilerinde 4 ay geride olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye’de de benzer durum yaşanıyor. Uzmanlara göre ilkokulda 1 yıllık eğitim, 10 yıla bedel. O nedenle öğrenme kayıplarını azaltmak için her gün 1 saat olmak üzere 1 yıllık telafi programı şart.
18.09.2021Eğitim
Bakan Özer'den yüz yüze eğitim mesajı
Bakan Özer'den yüz yüze eğitim mesajıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır." dedi.
11.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Eba ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.