Geri Dön
GündemEBA TV canlı izle! 9 Nisan ders programı ve TRT EBA frekans bilgileri

EBA TV canlı izle! 9 Nisan ders programı ve TRT EBA frekans bilgileri

EBA TV canlı yayınları TRT üzerinden devam ediyor. Evinde interneti olmayan öğrenciler TRT frekans ayarlamasını yaptıktan sonra TV ekranında yayınları takip edebilirken interneti olan öğrenciler ise yayınları internet üzerinden canlı olarak izleyebilecek. İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin takip ettiği dersler 09:00'da başlıyor. Öğleden sonra tekrar yayınları ile dersler devam ediyor. İşte EBA TV canlı izleme linkleri ve ders programı...

EBA TV canlı izle! 9 Nisan ders programı ve TRT EBA frekans bilgileri

Uzaktan eğitimin başladığı tarih olan 23 Mart itibariyle öğrenciler eğitimlerine EBA ve TRT işbirliği ile yürütülen canlı yayınlar ile devam ediyor. Canlı yayın dersleri her sabah 09:00'da başlıyor. Öğleden sonra ise tekrar dersleri ile devam eden yayınlar sayesinde öğrencilerin dersleri kaçırma şansı pek mümkün olmuyor. Her sınıfın ders saatinin ayrı ayrı belirlendiği ders programlarına öğrenciler EBA üzerinden kolay bir şekilde erişebiliyor. İşte EBA TV canlı yayın izleme ekranı, ders programı ve frekans bilgileri...

TRT EBA TV CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

İLKÖĞRETİM HAFTALIK DERS PROGRAMI

EBA TV canlı izle 9 Nisan ders programı ve TRT EBA frekans bilgileri

ORTAOKUL HAFTALIK DERS PROGRAMI

EBA TV canlı izle 9 Nisan ders programı ve TRT EBA frekans bilgileri

LİSE HAFTALIK DERS PROGRAMI

EBA TV canlı izle 9 Nisan ders programı ve TRT EBA frekans bilgileri

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner