Geri Dön
GündemEBA TV’den 10 bin ders rekoru

EBA TV’den 10 bin ders rekoru

Türkiye’de uzaktan eğitimin merkezi haline gelen EBA Televizyonu, 10 bin ders rekorunu kırdı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, uzaktan eğitim sürecinin başladığı günden 29 Ocak 2021’e kadar 112 farklı branştan alanında uzman yaklaşık bin gönüllü öğretmen ile kameraman, kurgucu, yönetmenden oluşan yüzlerce teknik personel TRT EBA Televizyonu kanallarına ders videoları çekmek için görev aldı.

EBA TV’den 10 bin ders rekoru

29 Ocak 2021’e kadar çekilen ders videosu sayısı 10 bine ulaştı. Üç kanalda toplamda 11 bin 128 saat yayın yapıldı ve devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA Televizyonu’nun kendi alanındaki rekorunu, “Bugün (pazar) EBA TV 10 bininci ders videosunu çekti. Bir videonun hazırlığı günlerimizi alıyor. Nasıl bir emek ve ne müthiş bir alın teridir bunu ancak süreci izlediğinizde anlayabilirsiniz” sözleriyle duyurdu. Selçuk, tüm gönüllü meslektaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Selçuk, paylaşımına “167 EBA Mobil Destek Aracı ile 142 bin km yol katettik. EBA Mobil Destek araçlarımızla 2432 yerleşim yerinde 38 bin 39 çocuğumuza ulaştık” bilgilerinin yer aldığı video animasyon ekledi.

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet