Gündem EGM duyurdu! Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri İstanbul'da yakalandı

EGM duyurdu! Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri İstanbul'da yakalandı

12.04.2023 - 03:45 | Son Güncellenme:

Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan, hakkında 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan suç örgütü lideri Ürfi Çetinkaya İstanbul'da yakalandı.

Ferit Zengin - Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan ve 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan suç örgütü lideri Ürfi Çetinkaya'nın İstanbul'da yakalandığını açıkladı. Yapılan açıklamada, Çetinkaya'nın Sarıyer'de saklandığı evde Terörle Mücadele ve Özel Harekat Polislerinin de katıldığı operasyonla yakalandığı belirtildi.

Haberin Devamı

24 YIL HAPİS CEZASI İLE ARANIYORDU

Sorgu için Emniyet'e götürülen “Baron dö Örfi” lakaplı Çetinkaya’nın yapılan suç sorgulamasında 5 Kasım 2003 tarihinde İstanbul'da 577 kg asetik anhidrit, 159 kilo bazmorfin, 617 kg eroin ile 06 Kasım 2013 tarihinde Rize'de 159 kg eroin maddesi ele geçirilen operasyonlarda uyuşturucu maddeleri ithal veya imal etmek suçlarından, 5 Mayıs 2013 tarihinde Artvin'de 103 kg eroin maddesi ele geçirilen operasyonda yine uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapmak suçlarının yanı sıra İstanbul'da hakaret suçuyla İnterpol tarafından iki farklı dosyadan bulunan suç kayıtlarıyla yargılandığı suçlardan kesinleşmiş 24 yıl hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

EGM duyurdu Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri İstanbulda yakalandı

EGM duyurdu Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri İstanbulda yakalandı

"Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti" suçundan kırmızı bültenle aranan ve Sarıyer’de saklandıkları adreste yakalanarak gözaltına alınan suç örgütü lideri Ürfi Çetinkaya ile 5 örgüt üyesi, sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Haberin Devamı

Örgüt üyeleri ile birlikte çeşitli suçlarda kullanılan silah ve dokümanlar da emniyete getirildi. Çetinkaya, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.