Geri Dön
GündemEMEKLİ ZAMMI | Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu, ne kadar olacak? Emekli maaşı kaç lira olacak?

EMEKLİ ZAMMI | Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu, ne kadar olacak? Emekli maaşı kaç lira olacak?

Emekli ve memur temmuz ayında zam alacak. Enflasyon artarken milyonlarca kişi alacağı maaşın oranını merak ediyor. Günler ilerledikçe "Emekli zam oranı belli oldu mu, ne kadar olacak?" sorusu peş peşe geliyor. İşte ayrıntılar...

EMEKLİ ZAMMI | Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu, ne kadar olacak? Emekli maaşı kaç lira olacak?

Temmuz ayı emekli ve memur için maaş artışı anlamına geliyor. Enflasyonun arttığı son zamanlarda yüz binlerce kişi de zam oranını öğrenmek istiyor. Bu nedenler bilgi almak adına "Emekli zam oranı belli oldu mu, ne kadar olacak? Emekli maaşı kaç lira olacak?" sorularına cevap aranıyor.

EMEKLİ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada emekli ve memura enflasyon farkının üzerinde zam yapılacağını duyurdu. Bilgin, "Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler, Türkiye Devleti onların yanındadır. Enflasyon oranının üzerinde kamu çalışanlarını koruyan bir düzenleme yapacağız." dei.

BAKAN NURETTİN NEBATİ YÜZDE 40 DEDİ!

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, memur ve emekliye yapılacak zam oranı hakkında  "Biz yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın aylıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" diye konuştu.