Emekli

Emekli

Son dakika emekli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emekli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emekli haber sayfamızda...

Emekli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44.111 emekli haberi bulunmuştur.
EMEKLİNİN SON ZAMMI 2024 (5 Aylık enflasyon farkı) Emekli zammı % kaç? SSK, Bağ-Kur, Memur emeklisi yüzde kaç zam alacak? İşte son süreç
EMEKLİNİN SON ZAMMI 2024 (5 Aylık enflasyon farkı) Emekli zammı % kaç? SSK, Bağ-Kur, Memur emeklisi yüzde kaç zam alacak? İşte son süreçEmekli zammı ile ilgili haberleri yoğun ilgi görüyor. Milyonlarca vatandaş yeni yılda alacağı emekli zammı oranını bekliyor. 2023 yılının ikinci yarısına ait 5 aylık enflasyon farkı belli oldu. Emekli maaşları da buna göre şimdiden hesaplandı. Fakat Aralık ayı enflasyon oranı açıklanmadan 2024 emekli zammı henüz kesinleşmedi. Peki 5 aylık enflasyon oranına göre emekli zammı 2024 şu an kaç hesaplanıyor?
8.12.2023Bilgi Rehberi
ÇALIŞAN EMEKLİYE 5000 TL İKRAMİYEDE SON DURUM 2023: 📌 Emekli ikramiyesi yattı mı? Çalışan emeklilere 5 bin TL emekli ikramiyesi ne zaman verilecek, ikramiyeler bugün yatar mı?
ÇALIŞAN EMEKLİYE 5000 TL İKRAMİYEDE SON DURUM 2023: 📌 Emekli ikramiyesi yattı mı? Çalışan emeklilere 5 bin TL emekli ikramiyesi ne zaman verilecek, ikramiyeler bugün yatar mı?5000 TL emekli ikramiyesi ile ilgili gelişmeler emeklilerin gündeminde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde çalışmayan emekliler bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL emekli ikramiyesi aldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışan emeklilere de 5 bin TL emekli ikramiyesi verileceğini müjdeledi. Peki çalışan emeklilere 5000 TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, son durum nedir?
7.12.2023Bilgi Rehberi
Maaşı bağlanmayan EYT'liler dikkat: Bazı başvurular iptal ediliyor
Maaşı bağlanmayan EYT'liler dikkat: Bazı başvurular iptal ediliyorEYT ile birlikte 2 milyon kişiye aylık bağlanırken, 100 binin üzerinde dosya henüz onaylanmadı. Bazı EYT başvuruları ise iptal edildi. Maaşı bağlanmayan EYT'lilere ise kritik uyarı geldi. Peki maaşı hala bağlanmayan EYT’liler hangi kriterleri kontrol etmeli? işte detaylar...
7.12.2023Ekonomi
EMEKLİYE ZAM ne kadar ve ne zaman olacak? 🧓🏻👨🏻‍🦳 2024 Emekli zammı %'lik oran belli oldu mu? İşte 5 aylık enflasyon oranına göre emekli zammı...
EMEKLİYE ZAM ne kadar ve ne zaman olacak? 🧓🏻👨🏻‍🦳 2024 Emekli zammı %'lik oran belli oldu mu? İşte 5 aylık enflasyon oranına göre emekli zammı...5 Aylık enflasyon oranı belli oldu. Emekli zammı 2024 ile ilgili araştırmalar başladı. Yılın son ayında olmamızla birlikte yeni yıl zammı merak konusu oldu. Yılın ikinci yarısının 5 aylık enflasyon oranı bugün belli olduktan sonra emekli zammı ne kadar olacak sorusu yoğun ilgi gördü. Peki Emekli zammı 2024 Ocak belli oldu mu, ne kadar? Emekliye zam bu ay geldi mi, hangi aya yansıyacak?
7.12.2023Bilgi Rehberi
6 ay sonra gelen karar ailenin acısını dindiremedi! 'Her şey yarım kaldı, hayata küstük'
6 ay sonra gelen karar ailenin acısını dindiremedi! 'Her şey yarım kaldı, hayata küstük'Antalya’da 35 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybeden acılı anne ve baba, sürücü için 6 ay sonra gelen tutuklama kararına sevinemedi. Anne Cennet Deniz oğlunun kıyafetlerini koklayıp ağlarken, adaletin yerini bulmasını istedi. Baba Cuma Deniz ise, "Bu şahsın 24 yılla yargılanmasını, en az 18 yıl ceza almasını talep ediyoruz" dedi.
7.12.2023Gündem
Mühendisliği bitirdi, dede mesleğini seçti: Bu işi yapan tek benim
Mühendisliği bitirdi, dede mesleğini seçti: Bu işi yapan tek benimErzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu İlknur Uludoğan (29), dede mesleği olan bobinaj ustalığı yapıyor.
7.12.2023Haberler
Cami duvarına isabet etti! Tam 101 yıllık top mermisi
Cami duvarına isabet etti! Tam 101 yıllık top mermisiManisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı Mahallesinde 1901 yılında inşa edilen Çarşı Camiinin ikinci katının duvarında bulunan top mermisi görenleri hayrete düşürüyor. Yunan Ordusunun kaçarken top atışına tuttuğu kasabada mermilerden birinin isabet ettiği Çarşı Camiinin ikinci katındaki mermi ilk günkü gibi muhafaza ediliyor.
7.12.2023Gündem
Mühendisliği bitirdi, dede mesleğini seçti: Bu işi yapan tek benim
Mühendisliği bitirdi, dede mesleğini seçti: Bu işi yapan tek benimErzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu İlknur Uludoğan (29), dede mesleği olan bobinaj ustalığı yapıyor.
7.12.2023Gündem
EMEKLİ ZAMMI İÇİN SON 1 AY! 5 Aylık enflasyon farkı ile eklenecek olan emekli zammı oranı açıklandı! Aralık ayı enflasyonu sonrasında emekli zammı ne kadar olur?
EMEKLİ ZAMMI İÇİN SON 1 AY! 5 Aylık enflasyon farkı ile eklenecek olan emekli zammı oranı açıklandı! Aralık ayı enflasyonu sonrasında emekli zammı ne kadar olur?2023 Yılının ikinci yarısındaki 5 aylık enflasyon oranı belli oldu. Kasım ayında enflasyon yıllık bazda yüzde 61.9 olurken, 5 aylık enflasyon yüzde 33.65 olarak gerçekleşti. Emekli zammı tahminleri de konuşulmaya başladı. Milyonlarca vatandaş tarafından emekli maaşı zam tahminleri araştırılıyor. Peki 2024 Emekli zammı ne kadar olur, yüzde kaç artar? SSK, Bağ-Kur, Memur emeklisinin maaşı Ocak'tan sonra kaç para kararlaştırılır? Ekonomist Muhammet Bayram, "Bu en yüksek seviye olacaktır" diyerek rakam verdi.
7.12.2023Bilgi Rehberi
4.6 milyon emekliye daha 5 bin TL
4.6 milyon emekliye daha 5 bin TLPlan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, daha önce ödeme yapılmayan 4 milyon 688 bin 945 emekliye 5 bin TL ödeme yapılacağını belirterek, “Çalışan emeklilere ödeme yapılması hâlinde ilave maliyetin ise yaklaşık 23 milyar lira olması beklenmektedir” dedi.
7.12.2023Ekonomi
56 yıl önce suda kurulan devlet! Burada yaşamanın 'özel' bir şartı var
56 yıl önce suda kurulan devlet! Burada yaşamanın 'özel' bir şartı varDünya üzerinde bayrağı ve bağımsızlığı olan 208 devlet var. Bu devletlerin ortak özellikleri de bir toprak veya kara parçası üzerinde bulunuyor olması. Sealand ise dünya üzerinde toprak parçası olmayan tek devlet. Herkesin dikkatini çeken bu devletin vatandaşı olmak için ise 'özel' bir şart var.
7.12.2023Yaşam
Yüz binlerce kişiye güzel haber: 5 yıl erken emeklilik fırsatı!
Yüz binlerce kişiye güzel haber: 5 yıl erken emeklilik fırsatı!Bağ-Kur’luların prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200 güne düşüyor. Bu durumda milyonlarca kişi 5 yıl erken emekli olacak. Peki şartları neler? İşte detaylar...
6.12.2023Ekonomi
2024 EMEKLİ ZAMMI SON DURUMU (SSK, Bağ-Kur): 📍Emekli zammı ne kadar olacak, en düşük emekli maaşı kaç TL'ye yükselecek?  Emekli maaşı zammı tahminleri...
2024 EMEKLİ ZAMMI SON DURUMU (SSK, Bağ-Kur): 📍Emekli zammı ne kadar olacak, en düşük emekli maaşı kaç TL'ye yükselecek? Emekli maaşı zammı tahminleri...Emekli zammı son dakika gelişmeleri gündemde yakından takip ediliyor. Kasım enflasyon rakamları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Maaşlara verilecek zamlarının belirlenmesinde etkili olan enflasyon farkının ortaya çıkmasıyla beraber gözler en düşük emekli maaşı tahminlerine ve emekli zammı gelişmelerine çevrildi. Peki 2024 ocak emekli zammı ne kadar olacak? SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı kaç TL yapılacak?
6.12.2023Bilgi Rehberi
AK Parti'den 5 bin TL'lik ikramiye açıklaması
AK Parti'den 5 bin TL'lik ikramiye açıklamasıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş çalışan emeklilere bir defaya mahsus ödenecek 5 bin liralık ikramiyeden 4 milyon 688 bin emeklinin daha yararlanacağını belirtti.
6.12.2023Ekonomi
Karşılığında milyonları teklif ediyorlar, vazgeçmiyor: Paradan daha değerli
Karşılığında milyonları teklif ediyorlar, vazgeçmiyor: Paradan daha değerliAdana'nın Kozan ilçesinde 70 yaşındaki emekli öğretmen Mehmet Yalçıntaş, tarım yapabilmek için milyonlar verilen arazisini satmıyor.
6.12.2023Haberler
Karşılığında milyonları teklif ediyorlar, vazgeçmiyor: Paradan daha değerli
Karşılığında milyonları teklif ediyorlar, vazgeçmiyor: Paradan daha değerliAdana'nın Kozan ilçesinde 70 yaşındaki emekli öğretmen Mehmet Yalçıntaş, tarım yapabilmek için milyonlar verilen arazisini satmıyor.
6.12.2023Gündem
2023 Aralık: EMEKLİ İKRAMİYESİ ödemeleri ne zaman, hangi tarihte başlıyor? 5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ takvimi belli oldu mu?
2023 Aralık: EMEKLİ İKRAMİYESİ ödemeleri ne zaman, hangi tarihte başlıyor? 5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ takvimi belli oldu mu?5000 TL emekli ikramiyesi ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Çalışan emeklilere ödenecek olan 5 Bin TL emekli ikramiyesi neden yatmadı merakla araştırılıyor. Çalışan emeklilerin sabırsızlıkla beklediği emekli ikramiyesi hangi gün, ayın kaçında yatacak? İşte son durum
6.12.2023Bilgi Rehberi
Türkiye'nin konuştuğu Büyükşen çifti cinayetinde flaş gelişme
Türkiye'nin konuştuğu Büyükşen çifti cinayetinde flaş gelişmeKonya'da, 5 yıl önce yanlış adrese girilip Necla (54) ve Metin (55) Büyükşen çiftinin öldürülmesiyle ilgili davada yeni bir gelişme yaşandı.
5.12.2023Gündem
Son dakika: Sıcaklıklar daha da düşecek! Meteoroloji gün verdi
Son dakika: Sıcaklıklar daha da düşecek! Meteoroloji gün verdiMeteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre hava sıcaklıkları daha da düşecek! İşte detaylar...
5.12.2023Gündem
Sokak kedisine keserle saldırdı, dereden ölü yavru kediler çıktı
Sokak kedisine keserle saldırdı, dereden ölü yavru kediler çıktıİzmir’de, keserle saldırdığı sokak kedisini bacağından yaralayan Dursun U. (65), gözaltına alındı. İfadesinde, kediyi korkutup uzaklaştırmak istediğini söyleyen Dursun U., serbest bırakıldı.
5.12.2023Haberler
İzmir'de vahşet! Sokak kedisine keserle saldırdı, dereden ölü yavru kediler çıktı
İzmir'de vahşet! Sokak kedisine keserle saldırdı, dereden ölü yavru kediler çıktıİzmir’de, keserle saldırdığı sokak kedisini bacağından yaralayan Dursun U. (65), gözaltına alındı. İfadesinde, kediyi korkutup uzaklaştırmak istediğini söyleyen Dursun U., serbest bırakıldı.
5.12.2023Gündem
'Tayland'la ticaret hacmimiz, 1,8 milyar dolar seviyesine ulaştı'
'Tayland'la ticaret hacmimiz, 1,8 milyar dolar seviyesine ulaştı'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tayland ile ikili ticaret hacminin ivme kazanarak büyüdüğünü belirterek, "2002 yılında 200 milyon dolar civarındaki ticaret hacmimiz, 2023 yılının ilk 9 ayında 1,8 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.
5.12.2023Ekonomi
Kütahya'da hareketli dakikalar! Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs etti
Kütahya'da hareketli dakikalar! Sağlıkçıları rehin aldı, intihara teşebbüs ettiKütahya'da 39 yaşındaki şizofreni hastası emekli polis memuru Sunay D. adlı kadın, evine gelen iki sağlık çalışanını rehin alarak intihara teşebbüs etti.
5.12.2023Gündem
Sopayla öldürüp gömdüğü arkadaşının 3 yıl boyunca emekli maaşını çekti!
Sopayla öldürüp gömdüğü arkadaşının 3 yıl boyunca emekli maaşını çekti!2021 yılında ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Mehmet Akkan'ın emekli maaşının 2019-2022 yılları arasında düzenli olarak çekildiğini tespit eden polis korkunç bir cinayeti ortaya çıkardı.
5.12.2023Gündem
2024 EMEKLİ ZAMMI TAHMİNLERİ (SSK, Bağ-Kur): 📌Yeni yılda emekli zammı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak? Emekli maaşı zammı son durumu nedir?
2024 EMEKLİ ZAMMI TAHMİNLERİ (SSK, Bağ-Kur): 📌Yeni yılda emekli zammı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak? Emekli maaşı zammı son durumu nedir?Emekli zammı son dakika gelişmeleri milyonlarca emeklinin gündeminde bulunuyor. Zam oranlarının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. Kasım ayı enflasyon rakamlarının belli olmasıyla beraber 5 aylık enflasyon farkı ortaya çıktı. SSK ve Bağ-Kur en düşük emekli maaşının çıkacağı yeni tutar merak konusu. Peki 2024 ocak emekli zammı ne kadar olacak, en düşük emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak?
5.12.2023Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Emekli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.