Geri Dön
GündemEokul öğrenci girişi! E-Okul sistemine giriş nasıl yapılır?

Eokul öğrenci girişi! E-Okul sistemine giriş nasıl yapılır?

E Okul giriş yapmak çok kolay. Milyonlarca veli ve öğrenci E Okul sistemine giriş yaparak öğrencinin ders durumları, sınav sonuçları ve okul ile ilgili tüm bilgilerine ulaşabiliyor. Peki E-Okul giriş nasıl yapılır?

Eokul öğrenci girişi! E-Okul sistemine giriş nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan E Okul uygulaması ile öğrenci ve veliler, öğrencilerin okul ve ders durumları ile ilgili tüm bilgilere kısa yoldan ulaşabiliyorlar. LGS sınavına giren öğrenciler E-Okul sistemine giriş yaparak sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediyorlar.

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ

E-Okul sistemine giriş yapmak için Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası gerekmektedir. Veliler gerekli bilgileri "https://eokulyd.meb.gov.tr/" adresine girdikten sonra öğrencilerinin okul durumları ile ilgili tüm detaylara ulaşmaları mümkün.

E-OKUL NOT SORGULAMA

E-Okul sisteminde en çok yapılan işlemlerden birisi de öğrenci notunu sorgulama işlemidir. Veliler öğrencinin notlarına sisteme giriş yaparak ulaşabilir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklanması gerekiyor.

Not sorgulama işlemli, öğretmenlerin sisteme girmiş olduğu notlar dahilinde yapılabilmektedir.

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Liselere yerleştirmede uygulanan merkezi sınav sonuçları 26 Haziran'da açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığının resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavında ve İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, liselere geçiş sınav sonuçlarının 26 Haziran'da açıklanacağı duyuruldu. Daha önce açıklanan kılavuzda sınav sonuçlarının 22 Haziran'da açıklanacağı bilgisi yer almıştı.

Bakanlığın açıklamasında, Bursluluk Sınavı sonuçlarının ise 18 Temmuz'da açıklanacağı bildirildi.

Merkezî Sınav sonuçları www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Fırtınada gençlerin boks makinesiyle imtihanıİstanbul Arnavutköy’de gençler boks makinesine yumruk attığı sırada, fırtına nedeniyle boks makinesi yıkıldı. Bir anda etkisini artırarak boks makinesini sürüklemeye başlayan fırtınayla gençlerin imtihanı trajikomik görüntüler oluştururken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler