Geri Dön
GündemErol Mütercimler’e 10 ay hapis cezası

Erol Mütercimler’e 10 ay hapis cezası

Yazar ve Akademisyen Erol Mütercimler hakkında, katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip Liseleri ile ilgili söylediği sözler nedeniyle “halkın bir kesimini alenen aşağılama” suçundan 9 aydan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Erol Mütercimler’e 10 ay hapis cezası

ELİF ALTIN İstanbul - İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Erol Mütercimler ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada son sözü sorulan Erol Mütercimler, “Ben 42 yıllık siyaset bilimi uluslararası ilişkiler hocasıyım, bu dava siyasi bir dava halini almıştır. Beraatimi talep ederim” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Erol Mütercimler’i, “halkın bir kesimini alenen aşağılama” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanığın daha önceden kasıtlı bir suçtan hapis cezası almaması, suç konusu eylemi sonrası sosyal medyadan açıklama yapması ve tekrar suç işlemeyeceği konusunda mahkemede olumlu kanaat bıraktığı gerekçesiyle cezanın ertelenmesine karar verdi.

 

Emekli maaşını çalan hırsızlar yakalandı! Jandarmaya harçlık vermek istediElazığ'da Cemal Kandemir'in evine girip emekli maaşını çalan 3 kadın, jandarmanın operasyonuyla yakalandı. Kandemir, bulunan parasını teslim eden jandarmaya harçlık vermek istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet