Geri Dön

Fethullah Gülen'e hakarete mahkumiyet

"Deccal" dedi, cezası ertelenmedi

Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesi, internette Fethullah Gülen'e hakaret ettiği gerekçesiyle T.K. adlı kişiyi bin 740 lira adli para cezasına çarptırdı.

Mahkemenin gerekçeli kararında, "toplanan deliller, sanığın samimi ikrarı ve dosyadaki internet çıktıları dikkate alındığında, sanığın atılı suçu işlediğinin sübuta erdiği" kaydedilerek, bu nedenle T.K'nin, "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret" suçundan 87 gün adli para cezasına çarptırıldığı belirtildi. Bu cezanın günlüğü 20 liradan bin 740 lira olarak uygulanacağı ifade edilen kararda, "sanığın pişman olmadığı, bu nedenle bir daha suç işlemeyeceği konusunda olumlu kanaat oluşturmadığı" kaydedildi ve bu nedenle hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmadığı bildirildi.

İddianamede, "müşteki Fetullah Gülen aleyhinde Odatv internet sitesindeki 'Kadınlar Cehennemin Etrafını Çeviren Şeylerdir. Kürtajın Fikri Temeli Nereye Dayanıyor Sanıyorsunuz?' başlıklı haberle ilgili olarak", sanık T.K'nin rumuzla yorum yaptığı ve "Bahsi geçen deccal bu sanırım" ifadesini kullandığı kaydediliyor. İddianamede, T.K'nin "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret" suçundan cezalandırılması isteniyor. TCK'nın hakaret suçunu işleyen 125. maddesinde, bu suçun faillerinin hapis veya adli para cezasıyla cezalandırılacağı belirtiliyor.

Meğer ekmek yüksek fiyattan satılıyormuş! Fırınlardaki denetim ortaya çıkardıİstanbul'da denetlenen 2 bin 892 fırından, bin 571'inin ekmeği yüksek fiyata sattığı tespit edildi.  Denetlemelerde bin 571 fırının tarifeye uymadığı belirlendi. 1,5 lira olması gereken 200 gram ekmeğin daha yüksek fiyatla satıldığı tespit edildi" denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet