Fethullah Gülen

Fethullah Gülen

Son dakika Fethullah Gülen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fethullah Gülen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fethullah Gülen haber sayfamızda...

Fethullah Gülen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.401 fethullah gülen haberi bulunmuştur.
Hrant Dink cinayeti davasında yeni gelişme
Hrant Dink cinayeti davasında yeni gelişmeYargıtay'dan dönen, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin çoğu kamu görevlisinin yargılandığı 15 sanıklı davada, mahkeme mütalaasını hazırlaması için dosyayı savcıya gönderdi.
10.01.2024Gündem
Firari FETÖ'cülere operasyon: 2 isim yakalandı
Firari FETÖ'cülere operasyon: 2 isim yakalandıFirari FETÖ/PDY mensupları Mustafa Tan ve Mustafa Bircan, MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla yakalandı.
27.12.2023Haberler
Son dakika... Firari FETÖ'cülere operasyon: 2 isim yakalandı
Son dakika... Firari FETÖ'cülere operasyon: 2 isim yakalandıFirari FETÖ/PDY mensupları Mustafa Tan ve Mustafa Bircan, MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla yakalandı.
27.12.2023Gündem
FETÖ elebaşının yeğeni Selman Gülen hakim karşısında
FETÖ elebaşının yeğeni Selman Gülen hakim karşısındaFETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen ve eşi Nur Gülen'inde aralarında bulunduğu 4 sanığın “silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
27.12.2023Haberler
FETÖ elebaşının yeğeni Selman Gülen hakim karşısında
FETÖ elebaşının yeğeni Selman Gülen hakim karşısındaFETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen ve eşi Nur Gülen'inde aralarında bulunduğu 4 sanığın “silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
27.12.2023Gündem
Necip Hablemitoğlu davasında ara karar açıklandı
Necip Hablemitoğlu davasında ara karar açıklandıAnkara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesine ilişkin 10 sanığın yargılandığı davada mahkeme; tutuksuz sanıklar hakkındaki adli kontrol kararlarının devamına, sanık Mehmet Narin hakkında sistemde gözüken ev hapsinin kaldırılmasına karar verdi. Mahkeme, firari sanık Nuri Gökhan Bozkır'ın avukatının 'tutuklanmama güvencesi' talebini ise reddetti.
4.12.2023Gündem
FETÖ elebaşının yeğeni için istenen ceza belli oldu
FETÖ elebaşının yeğeni için istenen ceza belli olduFirari olarak aranırken Esenyurt'ta yakalanarak tutuklanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ağabeyi Kutbettin Gülen'in kızı Asiye Gülen ile dini nikahlı eşi Mustafa Çamyar hakkında istenen cezalar belli oldu.
11.11.2023Gündem
AYM’nin ‘Atalay’ kararına Yargıtay’dan ‘yetkisini aştı’ yanıtı: Yargıtay’dan AYM üyelerine suç duyurusu
AYM’nin ‘Atalay’ kararına Yargıtay’dan ‘yetkisini aştı’ yanıtı: Yargıtay’dan AYM üyelerine suç duyurusuGezi olayları davasından hüküm giyen TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın durumu Türkiye’de bir ilke sebep oldu. Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Atalay’ın bireysel başvurusunda verdiği hak ihlali kararı çerçevesinde dosyayı görüşen Yargıtay 3. Ceza dairesi, AYM’nin kararına uymama kararı aldı.
9.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Milletimiz 15 Temmuz'da destan yazdı
Bakan Özhaseki: Milletimiz 15 Temmuz'da destan yazdıÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Darbe girişimine kalkanlar o ağlayan adamın güya rüyada gördüğü sapkınlıklara peşkeş çekerek kendilerinden geçtiler. En büyük ihaneti de yine bu millete, bu milletin evlatlarına yaptılar" dedi.
15.07.2023Gündem
Gülen’in yeğeni yakalandı
Gülen’in yeğeni yakalandıİstanbul’da MİT ve polisin ortak operasyonuyla FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in örgüt üyeliğinden aranan yeğenlerinden Selman Gülen yakalandı.
15.07.2023Gündem
FETÖ’nün CIA ile ilişkisinin izleri
FETÖ’nün CIA ile ilişkisinin izleriFETÖ, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) bağlantısıyla dikkat çekiyor. 1999’da ABD’ye kaçan Gülen, CIA ajanlarının da referansıyla oturma izni alarak Pensilvanya’ya yerleşti.
15.07.2023Gündem
FETÖ elebaşının yeğeni ailesiyle birlikte istanbul'da yakalandı
FETÖ elebaşının yeğeni ailesiyle birlikte istanbul'da yakalandıFETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in oğlu Selman Gülen, eşi Nur Gülen, kayınpederi Bekir Öztürk ile kayınvalidesi Mine Öztürk, Sancaktepe'de örgüte ait "gaybubet" evinde, MİT ve İstanbul polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.
14.07.2023Haberler
FETÖ elebaşının yeğeni ailesiyle birlikte istanbul'da yakalandı
FETÖ elebaşının yeğeni ailesiyle birlikte istanbul'da yakalandıFETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in oğlu Selman Gülen, eşi Nur Gülen, kayınpederi Bekir Öztürk ile kayınvalidesi Mine Öztürk, Sancaktepe'de örgüte ait "gaybubet" evinde, MİT ve İstanbul polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.
14.07.2023Gündem
Fethullah Gülen'in yeğeni Asiye Gülen tutuklandı
Fethullah Gülen'in yeğeni Asiye Gülen tutuklandıFETÖ kapsamında Esenyurt'ta yakalanan, Fethullah Gülen'in yeğeni Asiye Gülen ve birlikte yaşadığı Mustafa Çamyar, emniyette yapılan işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
26.06.2023Gündem
Fetullah Gülen'in yeğeni yakalandı
Fetullah Gülen'in yeğeni yakalandıFETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Asiye Gülen ile dini nikahlı eşi Mustafa Çaymar Esenyurt'ta yakalandı.
24.06.2023Gündem
FETÖ üyeliğinden yargılanan 11 askeri tabip hakkında mütalaa
FETÖ üyeliğinden yargılanan 11 askeri tabip hakkında mütalaaSahte sağlık kurulu raporları düzenleyerek Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrencinin Harp Okullarına geçişine engel oldukları iddiasıyla aralarında elebaşı Fethullah Gülen'in de bulunduğu 11 askeri tabibin "FETÖ üyeliği" ve "Resmi belgede sahtecilik" suçlarından yargılandıkları davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, 3 sanık hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talebinde bulunurken, 9 sanığın beraatini istedi. Firari elebaşı Fethullah Gülen'in dosyasının ise ayrılması talep edildi.
23.05.2023Gündem
Fatih Erbakan: Milletimiz inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızın kaybedilmesini istemiyor
Fatih Erbakan: Milletimiz inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızın kaybedilmesini istemiyorSeçimlerde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Millet İttifakı'na eleştirilerde bulunarak, “Tam 8 başlı bir yönetim vaat ediyorlar. Hepsi ayrı partilerden ve hepsi ayrı telden çalacak. 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısı, bir tane cumhurbaşkanı, adeta 7 kocalı hürmüz modeli gibi sekizli yönetim modeli söylüyorlar” dedi.
1.05.2023Gündem
FETÖ elebaşının akrabası tutuklandı
FETÖ elebaşının akrabası tutuklandıKocaeli'de "halkı, kin ve düşmanlığa tahrik edici" söylemlerde bulunan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in akrabası tutuklandı.
15.02.2023Gündem
FETÖ'nün yeni şifreleri ortaya çıktı
FETÖ'nün yeni şifreleri ortaya çıktıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün ‘güncel yapılanmasına’ ilişkin iddianame hazırlandı. İddianamede örgütün kullandığı şifreler ve kodlamalar ortaya çıktı.
12.01.2023Gündem
Bakan Bozdağ: Hiç kimse yargıya emir ve telkin veremez
Bakan Bozdağ: Hiç kimse yargıya emir ve telkin veremezAdalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada "Adalet bakanının yargıya emir verme yetkisi vardı, biz kaldırdık. Hiç kimse yargıya emir ve telkin veremez." ifadelerini kullandı.
15.11.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan Osman Kavala açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Osman Kavala açıklaması13. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Bakan Bozdağ, "Osman Kavala hakkında AİHM’in verdiği hak ihlali kararını Türk mahkemesi uygulamış ve uymuştur. Başka bir suç nedeniyle tutuklamış ve yargılaması devam etmiştir. Şimdi hüküm özlüdür." dedi.
10.08.2022Siyaset
Mersin merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu: 44 kişiye gözaltı kararı
Mersin merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu: 44 kişiye gözaltı kararıMersin merkezli 4 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine finansal destekte bulundukları iddia edilen 44 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bazı adreslerde örgüt lideri Fethullah Gülen'in kitapları ele geçirildi.
14.06.2022Haberler
Devlet Bahçeli'den ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama
Devlet Bahçeli'den ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş açıklamaMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Ayçiçek yağlarındaki fiyat artışıyla ilgili açıklamaya yapan Bahçeli çarpıcı mesajlar verdi.
8.03.2022Siyaset
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na çağrı: Belgen var da açıklamıyorsan namerdin ağababasısın
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na çağrı: Belgen var da açıklamıyorsan namerdin ağababasısınMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında, 'Kılıçdaroğlu, yalan ve iftira kampanyasına her gün yenisini eklemektedir. Kılıçdaroğlu demiş ki "Bahçeli bütün bürokratik kadrolarını devlete yerleştiriyor." Ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; iddialarınla ilgili bir bildiğin varsa açıklamıyorsan namerdin ağababasısın' dedi.
13.07.2021Haberler
‘Mal varlıklarına el konulsun’ talebi
‘Mal varlıklarına el konulsun’ talebiHrant Dink cinayeti davasında savcı, dosyası ayrılan Fethullah Gülen ve Zekeriya Öz’ün de aralarında olduğu 13 sanık hakkında kaçak sayılmalarını ve mal varlıklarına el konulmasını talep etti. Mahkeme, önümüzdeki celse değerlendirilip karar verilmesine hükmetti.
9.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fethullah Gülen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.